8 vecí, ktoré sa stanu vášmu telu, keď začnete každý deň konzumovať med. Čistí pleť, podporuje trávanie a nielen to

Neraz míňame nemalé peniaze na rôzne druhy vitamínov, hľadáme spôsoby, ako si zlepšiť imunitu a funkciu celého tela. Prečo si ale nevšímame to, čo nám ponúka naša matka príroda?

Med je úžasný včelársky produkt, ktorý slúži na prevenciu a liečbu rôznych ochorení. Okrem toho, ak máte cukrovku alebo chuť na sladké, môžete ho použiť ako sladidlo nielen do zdravých dezertov.

Prezradíme vám asi 8 vecí, ktoré sa stanú vášmu telu pri každodennej konzumácii medu. Najlepšie bude, ak si med zakúpite od dôveryhodného včelára, aby ste si boli istí jeho pravosťou

 

  1. Čistá pleť

Med sa považuje za silný antioxidant, ktorý odstraňuje z tela toxické látky spôsobujúce upchávanie pórov, akné a predčasné starnutie kože. Okrem konzumácie môžete med použiť aj na výrobu pleťovej masky, po ktorej bude vaša tvár zamatovo jemná.

  1. Chudnutie

Ako je známe, ak chce človek schudnúť prebytočné kilogramy, mal by obmedziť konzumáciu sladkostí. Med je však nielen že povolený ale aj odporúčaný produkt počas diét či na udržiavanie si zdravej postavy. Zlepšuje metabolizmus a tým pádom dochádza k rýchlejšej úprave vašej hmotnosti.

  1. Normalizácia cholesterolu

Je zaujímavé, že samotný med neobsahuje cholesterol. Obsahuje však tie mikroelementy, ktoré prispievajú k jeho zníženiu. Ako už bolo spomenuté vyššie, denný príjem medu priaznivo ovplyvňuje úroveň antioxidantov v tele, ktoré účinne bojujú vysokým cholesterolom.

  1. Zdravé cievy

Každodenné užívanie medu zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam, ktoré sa s vekom objavujú takmer u všetkých ľudí. Lekársky výskum ukázal, že antioxidanty, ktoré tvoria med zabraňujú zužovaniu tepien a tvorbe krvných zrazenín.

  1. Dobrá pamäť

Je dokázané, že ľudia, ktorí denne konzumujú med, majú oveľa lepšiu pamäť. Taktiež si znižujú pravdepodobnosť sklerózy v starobe až dokonca na nulu. Navyše, vápnik obsiahnutý v mede je ľahko absorbovaný mozgom, čo priaznivo ovplyvňuje jeho prácu.

  1. Zdravý spánok

Dobrý spánok je zárukou psychického a emocionálneho zdravia každého človeka. Med prispieva k produkcii serotonínu, ktorý sa mení na melatonín – hormón podporujúci rýchle zaspávanie. Takže lyžička medu pred spánkom a dobrý odpočinok je zaručený.

  1. Obnova zažívacieho traktu

Na zlepšenie trávenia sa odporúča zjesť lyžičku medu na prázdny žalúdok. Takýto jednoduchý rituál vám pomôže vyhnúť sa výskytu chorôb, ktoré sa môžu spájať s gastrointestinálnym traktom. Okrem toho, na ceste do žalúdka med zničí baktérie a uzdravuje rany na sliznici žalúdka.

  1. Antidepresívum

Glukóza, ktorá je obsiahnutá v tomto výrobku, je nevyhnutná pre naše neuróny. Je rýchlo absorbovaný do krvi, čo pomáha uvoľniť a zmierniť záchvaty a liečiť psychické poruchy.

 

Doprajte si každé ráno 1 čajovú lyžičku medu na prázdny žalúdok a 1 čajovú lyžičku vždy pred spánkom. Môžete ho tiež nahradiť cukrom pri sladení čaju. V tomto prípade však musíte trochu počkať, kým čaj vychladne, pretože teplota nad 60 stupňov zabíja všetky užitočné látky v mede. A ešte posledný tip ako med využiť: ak chcete antivírusové účinky medu zvýšiť niekoľkonásobne, pridajte k nemu cesnak. Takýto doslova zázračný liek si vyrobíte pridaním 3-4 menších hlávok nakrájaného cesnaku do 500 ml medu.

 

Ako vidíte, niekedy nepotrebujete predražené lieky a rôzne produkty na to, aby ste sa mohli skrášliť, pokojne vyspať a zbaviť sa zdravotných ťažkostí. Vážme si teda to, čo nám príroda ponúka a správajme sa k nej s rešpektom…

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like