8 signálov, vďaka ktorým vás oči varujú pred zdravotnými ťažkosťami!

 

Ľudské oči dokážu prezradiť veľa. Odrážajú nielen náš vnútorný svet, ale aj naše choroby. Bolesť očí môže signalizovať vážnejšie ochorenie, o ktorých ste možno ani nemali tušenia.

Prečítajte si, ako vám vaše oči naznačujú prítomnosť ochorenia v tele

Jačmenné zrno

 

 

Síce vám dokáže spôsobiť otravnú bolesť, ale zvyčajne po niekoľkých dňoch zmizne. Ak však v priebehu 3 mesiacov jačmenné zrno neodišlo, môže to znamenať vzácnu formu rakoviny známe ako karcinóm mazových žliaz. To isté sa týka zrna, ktoré sa pravidelne objavuje na rovnakom mieste.

 

Strata obočia

 

K vypadávanie chĺpkov dochádza z rôznych príčin. V prípade, že porast obočia začne rednúť, môže ísť o poruchu štítnej žľazy.

 

Rozmazané videnie

 

Ak často používate počítač, môžete zažiť pocit pálenia očí alebo rozmazané videnie. Ak sa vám obraz rozmazáva, keď sa pozriete na obrazovku, pravdepodobne ste sa stali vlastníkmi syndrómu počítačového videnia. V budúcnosti vám to môže priniesť nepohodlie a mali by ste okamžite navštíviť svojho očného lekára, aby vám predpísal očné kvapky a vitamíny.

 

Slepá škvrna

 

Malá slepá škvrna v oblasti zorného poľa môže mať hlboký význam. Ak ste ju videli ako blikajúce svetlo alebo vlnovku, môže ísť o výsledok migrény. Výskyt slepej škvrny totiž sprevádza bolesť hlavy.

 

Vytřeštěné oči

 

Najčastejšou príčinou vypuklých očí je hyperaktívny štítna žľaza, známe ochorenie tiež ako hypertyreóza.

 

Zažltnuté očné bielko

 

 

Tento stav je známy ako žltačka, objavuje sa u detí s nevyvinutou funkciou pečene, ale tiež sa vyskytuje aj u dospelých. Ak postihne dospelého človeka, môže to naznačiť problémy s pečeňou, žlčníkom alebo žlčovými cestami.

 

Rozmazané videnie

 

Ľudia, ktorí trpia cukrovkou majú väčší predpoklad na očné choroby. Najbežnejšia je diabetická retinopatia, ktorá postihuje sietnicu v oku a je hlavnou príčinou slepoty u dospelých.

 

Dvojité videnie, mdlé videnie alebo strata zraku

 

 

Ak pri sebe náhle zaznamenáte vyššie uvedené príznaky, ihneď navštívte lekára. Môže totiž ísť o cievnu mozgovú príhodu.

Naučte sa porozumieť signálom svojho tela, pretože je tým najlepším radcom!

You Might Also Like