7 varovných príznakov, ktorými vám telo nahlási keď nepijete dostatočné množstvo vody

Väčšina ľudí si myslí, že pijú dosť vody bez ohľadu na to, koľko jej vypijú! Čo sa však v skutočnosti deje? Mnoho ľudí je chronicky dehydrovaných a nemajú dostatok vody, aby ich telo fungovalo dobre.

Pozrite sa na zoznam varovných príznakov a zamyslite sa, či ste medzi nimi. Po prečítaní článku si dajte pohár vody.

1. Frekvencia močenia – Zdravý človek močí v priemere 6-7 krát denne. Ak si všimnete, že močíte oveľa menej ako 2-3 krát denne, môže to byť známkou toho, že vo vašom tele nie je dostatok vody, čo môže vyvrcholiť až do zlyhania obličiek.

2. Vysušená koža – Zdravá koža je zvyčajne hydratovaná a mäkká na dotyk. Suchá koža je prejavom dehydratácie. So suchou pokožkou si uvedomíte, že potrebujete veľké množstvo balzamu alebo krému, aby ste ju udržali vlhkú a hydratovanú.

3. Bolesti hlavy – Keď narazíte na bolesť hlavy, ktorá nie je bežná bolesť hlavy, potom je to dôsledok dehydratácie. Všimnite si, že táto bolesť sa zhoršuje keď sa pohybujete, keď si sadnete alebo idete niečo zdvihnúť. V takom prípade pite vodu oveľa častejšie!

4. Sucho v ústach – To môže byť spôsobené kvôli nedostatku vody v tele, alebo používate lieky, ktoré môžu spôsobiť nižšiu produkciu slín v ústach. Keď máte problém so suchom v ústach, majte vždy po ruke fľašu s vodou v pravidelných časových intervaloch.

5. Farba moču – Keď ste dehydratovaný, malo by byť jasné, že ste dehydrovaný. Ak si všimnete výrazné zmeny vo farbe moči, pravdepodobne trpíte dehydratáciou a vaše telo potrebuje okamžitú dodávku vody.

6. Hlad – Niekedy telo prejavuje pocit smädu ak je hladné. Preto ak si myslíte, že ste už jedli a ste stále smädní, dostatočne nepijete. Ak ste dostatočne najedení, potom vaše telo potrebuje tekutiny.

7. Závraty – Telo môže niekedy stratiť dosť tekutín, čo spôsobí to, že sa môže nahromadiť tekutina vo vašom vnútornom uchu, čo môže mať za následok závraty a dehydratácii. Vezmite si trochu vody potom čo sa závraty trochu upokoja. športovci ktorí trávia veľa času na slnku, sa často stretávajú so závratmi a úpalom.

You Might Also Like