7 superpotravín vhodných pre očistu pečene

Pečeň pracuje neúnavne a musí sa vysporiadať s toxínmi, ktoré vstupujú do nášho tela. Nezdravé jedlo, alkohol a stres zvyšuje množstvo práce pre jeden z najdôležitejších orgánov nášho tela. Ak našu pečeň namáhame týmito vecami, je veľmi potrebné jej tiež dopomôcť k zdraviu a zachovaniu jej správnej funkcie .

Takže budete musieť obmedziť tieto zlozvyky. Nemôžete? Potom by ste sa čas od času mali postarať o dôkladnú očistu tohto dôležitého orgánu, čím navyše posilníte aj svoje celkové zdravie. Týchto 7 potravín dlhodobo odporúčajú odborníci na výživu ako najlepšie pre očistu pečene. Jedzte ich pravidelne a budete sa cítiť skvele!

1) Cesnak

Cesnak nielen posilňuje náš imunitný systém a chráni proti vírusom a baktériám, ale aj čistí pečeň. Je veľmi nápomocný, pretože obsahuje antioxidanty a minerály. Ak chcete odstrániť tlak v pečeni a prečistiť cievy, potrebujete selén, arginín a tých má cesnak dostatok.

2) Olivový olej

Konzumácia extra panenského olivového oleja v malom množstve prečistí pečeň. Olej má čistiaci a posilňujúci účinok. Lipidy v jeho zložení absorbujú toxíny, čím uľaví zaťaženiu pečene.

3) Repa

Repa je veľmi vhodná pre ľudí s ochorením pečene. Táto zelenina čistí a obnovuje pečeňové bunky. Mimochodom, konzumácia šťavy z repy je ten najšetrnejší spôsob, ako prečistiť Vašu pečeň.

4) Med

Pre správnu funkciu pečene je dôležité znížiť množstvo cukru v strave. Čím ho ale nahradiť? Medom! Lekári odporúčajú konzumovať 2 lyžičky medu hodinu pred jedlom. Aktívne zložky medu podporia produkciu žlče a záťaž pečeňových buniek je znížená.

5) Kurkuma

Toto korenie z východu vďaka obsahu kurkumínu chráni žlčovod, zrýchľuje prietok žlče a pôsobí ako pečeňová čistička. Pridávajte ju pravidelne do jedla, najmä k mäsu.

6) Grapefruit

Všetci vieme, že grapefruit je užitočný, pretože má priaznivý efekt na spaľovanie tukov. Ale to nie je všetko. Toto citrusové ovocie je skvelý zdroj glutatiónu, čo je antioxidant dôležitý pre zdravá pečeň. Ak je toto ovocie pre vás príliš kyslé, dajte si ho do čaju miesto citrónu.

7) Jablká

Najdostupnejší produkt, ktorý chráni naše pečeň, – jablká. Jablká obsahujú lektíny, ktoré viažu a odstraňujú prebytky cholesterolu, ktorý by sa inak držali v pečeni.

Vidíte? Nepotrebujete žiadne drahé produkty a tablety pre zlepšenie zdravotného stavu vašej pečene. Riaďte sa týmto zoznamom a nezabudnite ho zdieľať s priateľmi.

You Might Also Like