7 spôsobov, ako sa zbaviť tuku na bokoch, a všetky sú neskutočne jednoduché

Za chvíľu je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní. Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút denne.

 

Doska

 

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte sa pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom sa o zem oprite lakte. Dbajte na to, aby ste mali hlavu v predĺžení chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynule dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Kliky

 

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale i najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, narovnajte nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme zdvíhať pomocou rúk, pričom hore sa zdvihneme rýchlejšie a smerom dole pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli natiahnuté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cvik na stehenné a hýžďové svaly

 

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte aj opačnú nohu a rúku. Uistite sa, že ruky a nohy máte natiahnuté a neohybné ich do strán.

Drepy

 

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbtica máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličke. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Ab cvik

 

Ľahnite si na chrbát, ruky a nohy dajte do východiskovej polohy, ako je zobrazené na prvom obrázku. Potom pomaly začnite naťahovať pravú ruku a pravú nohu, ako je to ukázané na druhom obrázku. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte cvik s druhou nohou a rukou. Nezabudnite na hlavné pravidlo. Ľavá ruka ide s ľavou nohou a naopak.

Cvik na pevný zadok

 

Východisková poloha sa začína tak, že pomocou vášho tela vytvoríte trojuholník. Dlane a chodidlá sú na zemi a vy sa prehnite v páse. Jednu zo svojich nôh zdvihnite tak vysoko, ako je to len možné a pomaly nohu prikrčujte smerom k tvári, tak ako to vidíte na obrázku. Kolenom sa snažte dotknúť špičky nosa. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte cvik s druhou nohou.

štíhly pás

 

Nohy dáme široko od seba a mierne ich Pokrčíme v kolenách. Chrbát je opretý o stenu. Do rúk si vezmite loptu a pomaly sa rukami pohybujeme zo strany na stranu. Snažte sa loptou dotknúť steny.

Ako dlho budete cvičiť a koľko sérií si dáte, je na vás. Výsledky dosiahnete aj ak vaše cvičenie bude trvať len 10-15 minút denne. Máte nejaké overené cviky, ktoré vám pomáhajú? Absolvovali ste už niekedy 30-dňový výzvy? Aké boli vaše výsledky? Dajte nám vedieť v komentároch.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like