7 NAJLEPŠÍCH KOZMETICKÝCH TRIKOV, KTORÉ BY MALA POZNAŤ KAŽDÁ ŽENA

Všetci vieme, že všetky prírodné a domácky vyrobené kozmetické prípravky sú najlepšie. Sú nenahraditeľné, bez chemikálií a dokonca najúčinnejšie. Vyrobíte si ich jednoducho, rýchlo a zo surovín, ktoré máte doma určite aj vy! V tomto článku sa dozviete o tipoch a trikoch, ktoré by mala rozhodne poznať každá žena.

1. Zbavte sa vrások okolo úst

Vezmite si čerstvé kvety nechtíka lekárskeho , 200 g včelieho vosku a 750 ml olivového oleja. Všetky suroviny spolu uvarte na najnižšom ohni a nechajte minútku vrieť. Zmes nechajte cez noc postáť  a ohrejte ju znova ráno. Premiešajte a vložte do sklenenej nádoby. Vzniknutý krém aplikujte 2 týždne  na problémové partie

2. Uhorka je všetko, čo potrebujete

Zmiešajte uhorkovú šťavu a nastrúhaný zemiak v rovnakom pomere. Takto účinne zabojujete s kruhmi pod očami.

Ak sa chcete zbaviť tmavých škvŕn okolo očí , zmiešajte v rovnakom pomere uhorkovú a citrónovú šťavu. Tmavé časti potrite zmesou a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom umyte.

3. Čierne bodky preč za 10  sekúnd? 

Ak si chcete pripraviť túto zázračnú masku, zmiešajte 2PL čerstvej alebo sušenej nevädze a 2 PL vínneho octu. Miešajte, až kým nevznikne pasta. Naneste na problémové partie, počkajte 10 sekúnd a opláchnite teplou vodou.  A čierne bodky sú preč!

4. Neestetické tmavé podpazušie? Už nikdy viac!

Tmavé podpazušie môže byť dôvodom, prečo sa necítite vo svojej koži, pretože tento estetický problém vás oberá o šarm, ak zvyknete nosiť krásne bezrukávové outfity.  Prezradíme vám viac o účinných tipoch:

A. Zmiešajte 1 PL studeného mlieka, jogurtu a múky. Pastu naneste na tmavú pokožku. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, počas ktorých dôjde k zosvetleniu kože. Kyselina mliečna a jogurt eliminujú tmavé sfarbenie.

B. Zmixujte 1PL citrónovej šťavy, jogurtu a trochu kurkumy v múke . Vytvorte hmotu, ktorú necháte v podpazuší pôsobiť pár minút. Umyte. Tento proces opakujte najmenej 3x do týždňa po dobu niekoľkých týždňov.

C. Organický kokosový olej zredukuje tmavé škvrny,  hydratuje a vyživuje pokožku.

5. Pomoc na sivé vlasy

A. Citrón nakrájajte na drobné kúsky,popučte cesnak, pridajte olej z ľanových semienok a med. Premiešajte a vložte do džbánu. Uložte do chladničky. Konzumujte 2x do dňa pred jedlom.

B. Listy kari korenia nechajte zovrieť v kokosovom oleji.  Olej sceďte a nechajte vychladnúť. Aplikujte na pokožku hlavy a nechajte účinkovať pár minút. Vlasy umyte.

C. Pokožku hlavy potrite  maslom z kravského mlieka. Proces opakujte  2x do týždňa po dobu niekoľkých mesiacov.

6. Zbavte sa popraskaných pier

Počas zimy trápia väčšinu z nás popraskané päty. Už nemusíte robiť paniku, pretože poznáme viac tipov, ktoré vám pomôžu.

A. Veľa ľudí používa popučený zrelý banán, ktorí aplikujú a nechajú pôsobiť 15 minút. Následne päty umyjú.

B. Najlepšia je horúca voda, ktorá zjemní tvrdú pokožku a spolu s pemzou eliminuje odumretú stvrdnutú pokožku oveľa ľahšie.

7. Tmavý krk?

Vytlačte citrón a ponorte doň kĺbko vaty alebo tampón, ktorý priložíte rovno na krk. Odoberte po 15 – 20 minútach. Krk opláchnite studenou vodou a nakrémujte svetlým krémom. Po tejto maske sa vyhýbajte priamemu slnku.

Nezabudnite zdieľať  medzi priateľmi, na facebooku a možno tak niekomu pomôžete!

You Might Also Like