6 zdravotných prínosov, ktoré vám poskytne divoká ryža

Divoká ryža je v skutočnosti druh trávy, ktorá má svoju domovinu v severnej Amerike a Ázii.

V súčasnej dobe si získava veľkú pozornosť a to predovšetkým vďaka vysokým antioxidačným vlastnostiam, obsahu bielkovín, minerálov a vitamínov.

Zdravotné výhody

Medzi dôležité zdravotné výhody patrí schopnosť zlepšiť zdravie srdca, stimulovať rast a obnovu tela, spomaľovať príznaky starnutia, ochrana pred niektorými druhmi chronických ochorení, optimalizácia procesu trávenia, posilňovanie kostí a imunitného systému, podpora pri chudnutí.

# 1 Zdravie srdca

Pomáha znižovať krvný tlak, neobsahuje žiadny sodík. Naopak má veľký podiel vlákniny, ktorá pomáha odstraňovať zlý cholesterol z kardiovaskulárneho systému a znižuje pravdepodobnosť vzniku aterosklerózy.

# 2 Tráviace procesy

Obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá podporuje trávenie a správnu činnosť čriev. Vďaka uľahčenia peristaltiky môže byť prevenciou pred zápchou, nadúvaním a vzniku kŕčov.

Môže pomáhať v prevencii proti hemoroidom alebo kolorektálnímu karcinómu.

# 3 Imunitný systém

Vitamín C, ktorého je v ryži veľké množstvo, stimuluje produkciu bielych krviniek. Tiež je dôležitou zložkou kolagénu, ktorý je potrebný pre tvorbu a obnovu buniek, orgánov, tkanív a cievnych stien.

To všetko nám pomáha pri rekonvalescencii.

# 4 Podpora chudnutia

Ryža je nízkokalorická a bezlepková potravina. Vďaka tomu môže pôsobiť ako podporný prostriedok pri redukčnej diéte a ako prevencia proti obezite.

# 5 Antioxidačné vlastnosti

Antioxidanty neutralizujú voľné radikály (nebezpečné vedľajšie produkty vznikajúce pri metabolizme), ktoré môžu spôsobovať mutáciu zdravých buniek hromadiacich sa v koži a môžu prispieť k príznakom starnutia (vrásky, starecké škvrny, pomalší hojenie rán).

# 6 Rast

Vysoký obsah bielkovín je dobrý pre zvýšenie svalovej hmoty, správny rast a vyváženie vývoj nášho tela.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like