6 vecí, ktoré sa stanú, keď budete slnečnicové semienka konzumovať každý deň

Sunflower with Seeds on wood

O účinkoch slnečnicových semienok existuje mnoho predsudkov. Ak si ich kupujete ešte neolúpané semienka, môže ich konzumácia vyzerať nevkusne. Skutočných milovníkov však neodradí nič!

Mnohí dokonca svoju vášeň skrývajú a semienka si olupujú večer pri sledovaní TV. Dnes si povieme, prečo by ste ich mali konzumovať aj vy!

1 / Energeticky výživné

Faktom je, že tento výrobok má vysokú kalorickú hodnotu. V 100 gramoch jadierok sa nachádza 602,1 kcal. To je skutočné energetická bomba!

2/ Dobré na nervy

Lúpanie semienok upokojuje nervový systém

3 / Pálenie záhy

Semienka upravujú kyslo-zásaditou rovnováhu žalúdka. Preto sa ich konzumácia odporúča najmä ľuďom, ktorí trpia pálením záhy.

4 / Stonky

Majú priaznivý vplyv na mužskú potenciu a tiež na reprodukčnú funkciu u žien.

5 / Horčík

Obsahujú veľké množstvo horčíka, ktorý je potrebný pre normálne fungovanie srdcového svalu.

6 / Prevencia infarktu

Sú vynikajúcim nástrojom pre prevenciu asterosklerózy a infarktu myokardu.

Keďže sú kalorické, najlepšie je, ak si ich kúpite v nerafinovanej forme, bez šupiek, pretože tie rýchlo oxidujú na nasýtené tuky.

Lekári odporúčajú konzumovať malé množstvo slnečnicových semienok: 50-100 gramov. Najužitočnejšie semienka slnečnice sú v surovom stave. Nie sú vhodné pre ľudí trpiacich žalúdočnými vredmi či dnou.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like