6 príznakov srdcového záchvatu, ktoré sa vyskytujú iba u žien

Srdcové záchvaty sú jednou z hlavných príčin predčasnej smrti v tomto modernom svete. Bohužiaľ, táto choroba zvyčajne postihuje ľudí. Avšak tesne pred tragédiou nám naše telo pošle signály, ktoré by sme jednoducho nemali ignorovať.

Napísali sme vám o všeobecných príznakoch blížiaceho sa infarktu. Ukázalo sa, že sa prejavujú odlišne u mužov a žien. Tu je 6 príznakov, o ktorých by každá žena mala vedieť, aby udržala túto chorobu čo najďalej od seba.

1. Bolesti chrbta, krku, sánky a rúk

Tieto príznaky môžu byť mätúce, pretože srdcový záchvat je spojený predovšetkým s bolesťou v hrudníku alebo v ľavej ruke, nie v oblasti krku alebo sánky. Bolesť môže byť progresívna, nahnevaná, akútna alebo náhla. Môže vás dokonca prebudiť uprostred noci. Preto by ste sa radšej mali poradiť s lekárom hneď, ako si všimnete nezvyčajné príznaky.

2. Ostrá bolesť žalúdka, zvracanie 

Niektoré signály blížiaceho sa infarktu môžu byť zamieňané s príznakmi otravy, chrípky alebo ťažkého pálenia záhy. Niekedy sa u ženy prejavuje tlak v oblasti brucha, ktorá je podľa opisu porovnávaná so „slonom sediacim na žalúdku“.

3. Studený pot 

Studený pot je ďalším bežným príznakom u žien. Zdá sa, že je to spájané so stresom. Ak ste však predtým nemali podobné príznaky, radšej navštívte špecialistu.

4. Dýchavičnosť a závraty

Problémy s dýchaním bez zjavného dôvodu sú vernými spoločníkmi infarktu, najmä ak ide o ďalší príznak. Ženy, ktoré to zažili, uviedli, že majú pocit, ako keby zabehli maratón, aj keď sa ani nehýbali.

5. Zvýšená únava 

Ak aj po dlhom odpočinku máte pocit nadmernej únavy a nemôžete vykonávať jednoduché úkony (napríklad ísť do kúpeľne), je to alarmujúci signál a dôvod, ktorému je potrebné venovať pozornosť stavu vášho kardiovaskulárneho systému.

6.  Tlaky a bolesti v hrudníku 

Bolesť v hrudníku, nepohodlie, pálenie, pocit tlaku v hrudníku – všetky tieto príznaky sa prejavujú bez ohľadu na pohlavie. Niektoré ženy však trpia bolesťou nie na ľavej strane hrudníka, ale na celom hrudníku. Ak bolesť alebo tlak nezmizne počas niekoľkých minút, okamžite vyhľadajte svojho lekára.

Poznámka: Tieto znaky nie sú zárukou raného infarktu. Avšak ich kombinácia, rovnako ako častý výskyt tých istých príznakov, je už dostatočným dôvodom na konzultáciu s odborníkmi. Včasná lekárska starostlivosť môže zachrániť životy. Starajte sa o seba!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like