6 domácich receptov proti povlaku na zuboch. Zbavte sa ho lacno, rýchlo a bezbolestne!

Všetci snívame o žiarivom úsmeve a zažltnutý odtieň našim zubom rozhodne nelichotí. Tvorba zubného kazu je ovplyvnená niekoľkými faktormi – neodborná hygiena, pitie čaju alebo kávy a fajčenie. Zubný povlak je možné si nechať odstrániť, stojí to ale nejaké peniaze, navyše chemické látky môžu spôsobiť zvýšenú precitlivenosť. Existuje však niekoľko produktov, po ktorých budú zuby belšie. Najlepšie na tom je, že všetko nájdete vo Vašej kuchyni 🙂

1.ZAČNEME S JEDLOU SÓDOU.

Sóda je jemná, ale zároveň zuby mierne brúsi a napomáha sa zbaviť baktérií zodpovedných za tvorbu povlaku. Budeme potrebovať 1 čajovú lyžičku jedlej sódy a ¼ lyžičky soli. Spojíme obe ingrediencie, pridáme trochu vody a pripravenou pastou zuby umyjeme. Po 5 minútach vypláchneme ústa vodou. PS Prehĺtať túto pastu sa neodporúča.

2.ĎALŠÍM RIEŠENÍM JE POUŽITIE POMARANČOVEJ ŠUPKY.

Obsahuje vitamín C, ktorý zabíja baktérie a účinne tak čistí zuby. Stačí ich len čistiť rubovou stranou šupky po dobu 3 minút. Je dobré túto procedúru opakovať každý večer pred spaním.

3.JAHODY SÚ ĎALŠÍM SKVELÝM POMOCNÍKOM.

Obsahujú prírodné kyseliny, ktoré zabraňujú tvorbe baktérií. Ako na to? Každý deň počas 1 týždňa vyčistite zuby nakrájanými jahodami (použite 2 na jedno čistenie). Z jahôd si tiež môžete urobiť pastu.

4.ZAUJÍMAVÉ JE, ŽE V BOJI PROTI ZUBNÉMU POVLAKU POMÁHA TIEŽ PETRŽLEN!

Nielenže odstraňuje zlý dych, ale navyše aj čistí zuby. Budeme potrebovať hrsť petržlenovej vňate a pohár vody. Nakrájanú petržlenovú vňať potom hodíme do vriacej vody. Necháme odstáť na 10 minút, potom si tekutinou vypláchneme ústa a umyjeme zuby.

5.CHCETE SI VYSKÚŠAŤ PRIPRAVIŤ DOMÁCU ZUBNÚ PASTU?

Je to jednoduché a hlavne 100% prírodné! Potrebujeme:
– pol šálky kokosového oleja, – 2 lyžice jedlej sódy, – 2 sáčky stévie (alebo „medové lístky“) v prášku, – 20 kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej
Všetko zmiešajte dokopy až vznikne homogénna hmota. Pasta by mala byť uchovaná vo vzduchotesnej nádobe a zuby si ňou môžete umývať 2-4x denne.

6.KAŽDÝ DOBRE VIE, ŽE CITRÓN…

má zosvetľujúce účinky a to platí aj pre naše zuby! Avšak musíme si dávať pozor, pretože nadbytok citrónovej šťavy môže oslabiť zubnú sklovinu. Čo sa týka prípravy, budeme potrebovať šťavu z polovice citróna a ¼ šálky teplej vody. Šťavu nalejeme do vody a vyplachujeme ústa po dobu 5 minút. Ústa si nej nevyplachujte viac ako 1x denne. Pridajte k tomu ešte používanie dentálnej nite, tieto domáce recepty a máte stále svoj oslnivý úsmev 🙂 a nezabúdajte na pravidelné prehliadky u zubára, aj keď niekedy nie sú príjemné …

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like