5 účinných receptov, s ktorými sa zbavíte navždy oparov

Herpes patrí medzi celosvetové najrozšírenejšie infekcie. Je to nákazlivé a vyvolané vírusom Herpes simplex virus. Patrí do skupiny ľudských herpetických vírusov. Spúšťačom vírusu je hlavne stres, vyčerpanie, prechodená choroba alebo prechladnutie.

V zime je mrazivé počasie, v lete naopak prílišné slnenie a hormonálne zmeny akým je menštruácia a menopauza. Snažte sa nezabudnúť na to, že opar je vysoko nákazlivý a veľmi ľahko sa prenáša. Preto treba dodržiavať isté zásady. Nikdy si s nikým nepožičiavajte rúže, lesky ani balzamy na pery, nepite z cudzích pohárov, plechoviek alebo fliaš.Ak sa opäť najbližšie objavia máme niekoľko typov a trikov ako sa ich zbaviť.

Prekrásny obrázok však?

1. Peroxid vodíka

V detstve ste sa s peroxidom vodíka možno stretli, keď vám rodičia čistili rany práve touto tekutinou. Nie je to nič príjemné ale dobrou správou je, že dnes sme dospelý a mierne štípanie znesieme. Peroxid dezinfikuje a zabraňuje šírenie herpesu. Herpes budete musieť udržiavať v čistote, čím dosiahnete jeho zmiznutie.

Budete potrebovať
– 1 polievková lyžička peroxidu vodíka
– hygienický tampón

Namočte vatový tampón s 1 lyžicou peroxidu vodíka. Použite ho ak máte pocit, že nie je dosť navlhčený. Umiestnite vatový tampón, priamo na opar a držte ho tam po dobu niekoľkých sekúnd. Nechajte pôsobiť 5 minút.

2. Čaj Echinacea

Existujú ľudia, ktorý ho pijú z náboženských dôvodov. Echinacea by mala byť vďaka jej účinkom súčasťou každej kuchyne. Stimuluje totiž obranné funkcie tela, pôsobí ako prevencia proti infekciám a urýchľuje uzdravenie. Ideálny je nápoj z čerstvého kvetu, preto lebo sušený stráca svoje účinky. Ak ho však nemáte, použite aj ten sušený.

Budete potrebovať
1- čajové vrecúško Echinacea
1- šálka vriacej vody

Umiestnite sáčok v hrnčeku a zalejte ju vriacou vodou. Nechajte lúhovať 10 minút. Poriadne vytlačte šťavu z čajového vrecúška aby ste dostali všetky dobré veci. Vylúhovaný čaj si potom namočte do obkladu alebo tampónu a prikladajte si ho niekoľko krát denne na opar.

3. Vanilka

Vanilkový extrakt sa osvedčí ako jedna z účinných látok, ktorá prospieva ku zmierneniu bolesti pri výskytu oparov. Odborníci tvrdia, že báza na ktorej je vanilkový extrakt založený, je zabránenie vírusov vo vašom tele, aby prepukol v rozsiahlejšej podobe.

Budete potrebovať
1 – bavlnený tampón alebo 
vankúšik
1 – vanilkový extrakt

Namočte si teda vatový tampón do čistého vanilkového extraktu tak, aby ste ho dôkladne nasýtili. Aplikujte priamo na bolestivé miesto a držte tampón na ňom aspoň jednu minútu. Opakujte štyrikrát denne, až kym to nebude nutné.

4. Sladké drievko

Jeden z prírodných prostriedkov, ktoré môžu zmierniť symptómy oparu, je sladké drievko. Jej kyselina v koreni zastavuje vírusové bunky a zmierňuje príznaky. Kyselina má totiž protizápalové a protivírusové účinky.

Budete potrebovať
1- krém z prášku zo sladkého drievka alebo čaj
1- čajová lyžička vazelíny

Ideálny spôsob ako aplikovať účinnú látku , je pripraviť si krém z prášku zo sladkého drievka, alebo si pripraviť čaj. Ak zmiešate 1 polievkovú lyžicu sladkého drievka v prášku s polovicou kávovej lyžice vazelíny, môžete si pripraviť krém, ktorý je vhodný nanášať na celú plochu vatovou tyčinkou, ktorú necháte pôsobiť niekoľko hodín alebo celú noc.

5. Plnotučné mlieko

Obklady z plnotučného mlieka sa môžu používať na urýchlenie hojenia a zmierňovanie bolesti. Dôvod? Mlieko obsahuje bielkoviny známe ako imunoglobuliny, ktoré sa v podstate používajú ako ochrana pred vírusmi ako je herpesvirus. Mlieko obsahuje látky, ktoré sa volajú L-lysin, ktoré pomáhajú zabrániť účinku kyseliny arginin, čo spôsobuje bolestivé opary. Látka urýchľuje proces hojenia. Pite mlieko aby ste zabránili vznik oparu a zaistite si prísun L-lysinu. Ak sa chcete zbaviť oparu, ktorý už vznikol pripravte si obklad z plnotučného, ideálne domáceho a nepasterizovaného mlieka.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

zdroj: naturalhealingmagazine.com

You Might Also Like