5 tipov na zníženie váhy, o ktorých vám nikto nepovedal

Diéta nie je ľahká úloha. Myslíme si, že hlavným cieľom je zdravé stravovanie, ale napriek tomu stále nechudneme. Prijímame nové jedálenské a športové návyky, ale zdá sa nám, že sa moc trápime … čo s tým? Zmena životného štýlu nebude nikdy jednoduchá, ale to neznamená, že neexistuje niekoľko tipov, ako si tú zmenu uľahčiť. Prinášame vám päť tipov na zníženie hmotnosti, o ktorých vám nikto nepovedal, ale bez ktorých to už nepôjde. Dúfame, že vám článok bude užitočným!

Pri stravovaní mimo domova voľte najmenšiu veľkosť porcie

Pri stravovaní v reštaurácii alebo bistre si najprv starostlivo prečítajte menu a až potom vyberte najvhodnejšie jedlo. Pokiaľ sa ale nachádzate v fast foode alebo podobnom podniku, na zdravú variantu narazíte skôr zriedka. Dajte teda prednosť detským a čo najmenším porciám (napr. Mini pizza, mini burger, malé hranolky a jin.)

Buďte pozitívny!

Vaším cieľom je sústrediť sa iba na dobré myšlienky a opakovať si ich neustále v pozitívnom naladení. Napríklad: ,, Stratil som pol kila! To je skvelé „,, Môžem povedať NIE dezertu“ alebo iné … Tieto optimistické frázy vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele ľahšie.

Jedzte osamote!

Na vašej ozdravovacej ceste vám zvyčajne budú chcieť pomáhať ako priatelia, tak rodina. Na tom nie je nič zlé, avšak je vedecky dokázané, že ľudia nachádzajúci-sa v skupine ľudí jedia viac než ľudia, ktorí sa stravovaniu venujú osamote. To neznamená ale, že nemôžete s jedlom do spoločnosti, snažte sa len venovať pozornosť tomu, koľko toho zjete a snažte sa neprejedať.

Na hlad pomôže banánová aróma

Možno to bude poznať bláznivo, ale potraviny ako jablká, mäta a hlavne banán svojou silnou arómov môžu oklamať váš mozog a ten nadobudne dojem, že už niečo jedol! V štúdii zahŕňajúcej 3000 dobrovoľníkov bolo zistené, že po ucítení banánov väčšinu nadobro prešiel hlad!

Jedzte pred zrkadlom

Takáto rada znie naozaj smiešne, ale verte tomu alebo nie, funguje! Vedci preukázali, že pri pohľade do zrkadla sa náš príjem potravy zníži až o tretinu!

You Might Also Like