5 izbových rastlín, ktoré fungujú ako čistič vzduchu a nejde ich zahubiť

Ak hľadáte dobrú alternatívu k čističkám vzduchu, potom je tento článok práve pre vás. Ako vieme, niektoré čističky vzduchu nedokážu vyčistiť vzduch dokonale, ale existuje niekoľko úžasných prírodných riešení tohto problému…

Týchto päť kyslík produkujúcich izbových kvetín je presne to, čo potrebujete k sviežejšiemu a čistejšiemu ovzdušiu.

Chryzantéma

Chryzantéma je krásna rastlina, ktorá vám prináša nielen fyzický, ale aj emočný úžitok, ktorý pramení už len z vlastníctva tak pozitívnej kvetiny. Táto rastlina dokáže tiež odfiltrovať benzén, ktorý sa nachádza v čistiacich prostriedkoch, plastoch, lepidle a farbách.

 

Brečtan

Podľa agentúry NASA uskutočnené štúdie preukázali, že brečtan je vlastne tou najlepšou rastlinou na čistenie vzduchu vďaka jeho schopnosti absorbovať formaldehyd. Táto rastlina dokáže zmierniť problémy alergikov a astmatikov. Bolo overené, že brečtan dokáže odstrániť 94% vzduchom prenášaných usadenín a 78% vzduchom prenášaných plesní za menej ako 12 hodín.

 

Svokrin jazyk

Podľa agentúry NASA bolo preukázané, že táto rastlina obmedzuje príznaky podráždenia očí, výskyt bolestí hlavy a symptómy dýchacích ťažkostí.

 

Palma Areka

Palma Areka je známa ako veľmi obľúbená kancelárska a izbová rastlina. A to vďaka jej prírodným schopnostiam čistiť vzduch okolo seba, nenáročné pestovanie a schopnosti zvlhčovať vzduch. Ďalej odfiltrovaný benzén, trichlóretylén a formaldehyd.

 

Aloe vera

Egypťania túto rastlinu vďaka jej odolnosti nazývali “rastlinou nesmrteľnosti”. Aloe je úžasná rastlina, ktorá dokáže zmierňovať zápal, popáleniny a liečiť jazvy. Pomáha tiež odstraňovať chemikálie ako benzén a formaldehyd a v noci môže aj znižovať hodnoty oxidu uhličitého.

 

Snáď tieto informácie ponúkajú dobrý prehľad prírodných čističiek vzduchu.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like