5 Dôvodov, prečo začať jesť čučoriedky. Toto ovocie dokáže zázraky!

Čučoriedky toto leto rozhodne vedú! Nadišiel čas, kedy si ich môžeme vychutnať naplno!

Toto ovocie obsahuje vitamíny A a C, tiež sú bohatým zdrojom fosforu, vápnika, horčíka, sodíka a železa. Plody sú bohaté na antioxidanty a znižujú tak množstvo cukru v krvi. Sú priamo stvorené pre diabetikov. Nižšie je 5 liečivých vlastností čučoriedky.

1. Pomoc v boji proti rakovine

Čučoriedky za svoju krásnu farbu vďačí antokyanom, ktoré potláčajú šírenie rakovinových buniek. Navyše obsahujú aj kyselinu gallovú, ktorá tieto bunky tiež eliminuje bez poškodzovania tých zdravých.

2. Blahodarný vplyv na zrak

Vedci z celého sveta opakujú, že vysoké množstvo antokyanov zlepšuje zrak. Z tohto dôvodu by čučoriedky mali konzumovať hlavne vodiči, piloti, alebo ľudia, ktorí pracujú pri počítači. Napríklad v kanceláriách v Japonsku je šťava z čučoriedok priamo nevyhnutná. Unaveným očiam zabezpečuje potrebnú úľavu. Čučoriedkový extrakt sa tiež pridáva do kvapiek a tabletiek pre regeneráciu očnej buľvy.

3. Detox a chudnutie

Americké čučoriedky obsahujú triesloviny, ktoré bojujú s batériami a blokujú toxíny. Čučoriedky viažu toxíny a ťažké kovy – tým detoxikujú organizmus. Vláknina a pektín zasa podporujú trávenie.

4. Silné srdce

Podľa najnovších výskumov z Harward znižuje konzumácia čučoriedok riziko srdcových chorôb a problémov s krvným obehom. Má pozitívny vplyv na cievy a zlepšuje priepustnosť. Znižuje vysoký krvný tlak, hladinu zlého cholesterolu a zvyšuje hladinu toho dobrého.

5. Zbraň proti starnutiu! 

Konzumácia veľkého množstva čučoriedok a tiež regeneruje zničené nervové bunky a navyše podporuje vznik nových. Podporuje dobrú pamäť, spomaľuje procesy starnutia a tiež zaručia krásnu pokožku – to všetko vďaka vitamínom A a C!

Bonus: Vývar z listov čučoriedky zase lieči a zmierňuje zápal močových ciest. Konkurencia brusníc?

Už sme vás presvedčili, že je čučoriedka superovocie? Ak áno, nezabudnite tento článok zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku!

You Might Also Like