5 chýb, ktoré robíme každý deň pri sprchovaní

Len málokto by si pomyslel, že aj pri takej jednoduchej a bežnej činnosti, ako je sprchovanie, by ste mohli urobiť toľko chýb. V skutočnosti aj pri takejto činnosti existujú pravidlá na udržanie vašej pokožky zdravej.

Zozbierali sme 5 typických chýb, ktoré robíme pri sprchovaní.

#1. Príliš horúca voda

Následkom kúpeľa v horúcej vode môže byť vaša suchá a šupinatá pokožka. Pri tom dochádza často k zápalom a vyrážkam.

#2. Príliš dlhé sprchovanie

Rovnako ako horúca voda, aj dlhý kúpeľ silno vysušuje vašu pokožku, čo vedie k vyrážkam a svrbeniu. Optimálna dĺžka sprchy je asi 10 minút.

#3. Časté používanie pien do kúpeľa a sprchovacích prípravkov

Čím viac sprchový gél pení, vy odstránite svoju prirodzenú ochrannú olejovú vrstvu, čo vedie opäť k vysúšaniu a drsnosti pokožky. Okrem toho, ak vám antibakteriálne umývacie prostriedky nie sú špeciálne predpísané, nie je potrebné ich používať denne.

#4. Používanie starých a mokrých hubiek

Vlhké špongie a peny sú ideálne pre baktérie a rast plesní, takže je lepšie ich meniť raz za 4 týždne. Pokúste sa namiesto toho použiť froté rukavice alebo uterák.

Je tiež dôležité vysušiť hubu po použití.

#5. Nadmerné prehnané sušenie

Osušte svoje telo mäkkým uterákom a nechajte ho trochu vlhké. Potom použite svoj obľúbený krém a vaša pokožka zostane hladká a zdravá!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

ZDROJ:BRIGHTSIDE

You Might Also Like