4 príznaky toho, že vám cukor škodí.

Väčšina z nás má tendenciu si dopriať trochu viac cukru. Trochu cukru ešte nikomu neublížila, ale príliš veľa cukru môže trvalo poškodiť vaše telo.
Nemusíme si myslieť, že ho jeme toľko, pretože sú často skryté v mnohých potravinách. Pokiaľ na sebe pociťujete niektorý z týchto príznakov, mali by ste začať počúvať svoje telo.

 

1. Starnete príliš rýchlo

Cukor má negatívny vplyv na pokožku, vrátane zníženia obsahu kolagénu, elastínu a kožných bielkovín. Ak budete jesť príliš veľa cukru, je pravdepodobné, že sa v zrkadle objaví predčasné starnutie, vrásky a záhyby tváre. Môžete tiež zistiť, že spôsobuje nerovnováhu vo vašich menštruačných hormónoch.

2. Nedostatok energie

Naša energia pochádza z glukózy, ale udržanie hladiny cukru v krvi na zdravej rovnováhe je dôležité, aby sme zaistili, že máme energiu po celý deň. Pri jedle na sladké občerstvenie zistíte, že vaša hladina cukru v krvi sa pohybuje hore a dole viac než výťahom. Keď jete cukor, obličky zaplavuje krv s inzulínom a vedie k výbuchu energie. Bohužiaľ inzulín rýchlo odišiel a vaša energetická hladina sa zrútila. Výsledkom je, že vaše telo túži po viac cukru a stáva sa začarovaným cyklom.

3. Znížený imunitný systém

Tráviaci trakt je zodpovedný za väčšinu imunitného systému. Podporuje to vaše črevné baktérie, a preto je tak dôležité udržať ju v zdravej rovnováhe. Vyžívanie príliš veľa cukru pravidelne znižuje flóru a faunu v zažívacom trakte, čím so sebou znižuje imunitný systém.

4. Obtiažne spanie

Ak budete jesť sladké potraviny v noci pred spaním, výbuch energie vás zabráni v zaspaní. Aby melatonín vznikol v tele a aby sa dostal do tohto prirodzeného spánku, musí sa produkovať serotonín. Bohužiaľ je to všetko obrátené na hlavu, keď budete jesť cukor neskoro v noci. Máte problémy so zaspávaním v noci? Urobte si láskavosť a jedzte cukor skôr ako v noci. (Ak ho musíte jesť vôbec).

You Might Also Like