4 jarné vône: stavte na kvety a rozjasnite si deň

Jar je ročným obdobím, v ktorom sa prebúdza k životu veľa nového a sviežeho. Aj vy môžete po dlhej zime prekuknúť a rozkvitnúť, rozžiariť svoju pleť , oživiť dennú rutinu a dodať si sebavedomie . Stačí len staviť na príjemnú kvetinovú kozmetiku.

1) Ruža, kráľovná všetkých kvetov

Toto označenie si ruža nezaslúžila len pre svoju jedinečnú vôňu a krásu, ale aj preto, že obsahuje na 300 rôznych zložiek, ktoré sú ľudskému telu prospešné. Preto sa z nej tiež vyrába ružový olej a ružová voda, ktoré sa pravidelne pridávajú do starajúcej i dekoratívnej kozmetiky . Ruža totiž týmto produktom poskytuje antibakteriálne účinky, hydratuje pleť , regeneruje poškodenia pokožky a krásne vonia. Práve jej vôňa je často označovaná aj ako afrodiziakum !

 2) Levanduľa, romantická kráska z Provence

Mnoho z nás si levanduľu spája s večne mladými a elegantnými Francúzkami. Niet sa čomu čudovať, táto modrofialová rastlinka totiž dodáva našej mysle rovnováhu a harmóniu a často je preto súčasťou vonných olejov, parfumov či kozmetiky, ktoré sľubujú upokojujúce účinky. Zároveň je levanduľa účinná proti kožným chorobám , ako sú lupienka a ekzém.

3) Jazmín, nežná biela nevesta

Kvety tejto bielej kvetinky krásne vonia a často sa tak používajú v parfumoch či toaletných vodách. Éterický olej z jazmínu zbavuje nepokoja a pomáha pri uvoľnení celého tela, v malom meradle tak slúži ako prírodné antidepresívum . Vďaka prospešným výťažkom tiež rozjasňuje a hydratuje pleť a pomáha proti začervenaniu očí.

4) Aloe Vera, exotická pomocníčka

 Táto všestranná rastlina, ktorú si môžete pestovať aj doma, poskytuje hneď dva skvelé produkty. Prvý z nich je gél, ktorý sa dá aplikovať na spáleniny a odreniny, druhým potom latex. Ten napomáha dobrému zažívaniu. V kozmetike sa pochopiteľne využíva predovšetkým gél, pretože má r egenerační a zvláčňujúce účinky. Je tiež dobrý na prevenciu proti vytváraniu vrások.

 

You Might Also Like