30tníčky až 50tníčky sú najpríťažlivejšie a najmúdrejšie ženy! Súhlasíte?

Sofia Chernyshova, Filologickej a pedagogička hovorí so ženami vo veku od 30 do 50 o strachu zo starnutia. Mnoho ľudí sa ho boja. Majú strach, že už nebudú potrební. Faktom však je, že u žien je táto obava až dvojnásobne vyššie ako u mužov. Prečo sa nevieme vyrovnať s vekom?

Mnohé ženy mávnu rukou so slovami, že vek je len číslo. No cíti to aj v skutočnosti? Štatistiky psychológov dokazujú, že obava zo starnutia je problém, ktorý sa rieši žalostne málo a aj napriek silácke reči ľudí trápi viac, než sú ochotní navonok priznať. Len mizivé percento žien dokáže bez okolkov povedať, že staroba je desí a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Samé paradoxy
Sofia Chernyshova na svojom blogu vyslovuje myšlienky, ktoré sú v porovnaní s realitou priamo kacírske. Podľa nej je totiž práve obdobie medzi 30. a 50. rokom života tým najlepším časom začať žiť, a život si tak naplno užiť. Napriek tomu je väčšina žien sa svojím vekom nevyrovnaná.

Problematika strachu zo staroby však nevyplýva len z obavy z nepotrebnosti, ale aj z niečoho podstatne patetičtějšího. Povedzme si otvorene, ktorá žena nechce byť krásna a obdivovaná? V každej z nás drieme kus kráľovnej a nepochybne si každá z nás pozornosť zaslúži. A preto to je ďalší markantný dôvod, prečo sa žena po tridsiatke začína strachovať. Bojí sa totiž, že vek im vezme krásu, postavu, hladkú pleť. Sofia Chernyshova hovorí o nutnosti využívania prostriedkov, ktoré sú na trhu.

Rozum a noblesa
Znie Vám to opovážlivo? Chcela stará mladou byť? Nie! Nosiť viac mejkapu a v určitom veku začať využívať kozmetický priemysel nie je márnivosť, ale prirodzený postup. Práve naopak, hanbiť by sa mali mladé dievčatá, ktoré nosia make-upu až príliš a pritom ho vo svojom veku vôbec nepotrebujú. Kozmetika bola vymyslená na to, aby skrášľovala a zakryla to, čo nemusí vidieť celý svet. Jej funkcia je tu už pekných pár rokov a doteraz ju nikto nespochybňoval. Až v posledných rokoch sa do sveta dostal extrémnej trend zmalovaných dievčat, ktoré na seba upozorňujú viac umelú krásou než tou prirodzenou.

Práve dámy v najlepšom veku by mali byť opäť cieľovou skupinou, ktorá by kozmetiku mala používať. Nevedno prečo sa trend obrátil, ale stalo sa. Prečo sa však trápiť vizážou, keď máme riešenie na dosah ruky? „Dámy, začnite sa skrášľovať! Chodievajte na procedúry, na kozmetiku, kupujte si farbičky a užívajte a aplikuje ich s rozumom a noblesou, ktorú si môžeme dovoliť len my, ženy v tom najzrelším veku! „, Radí Chernyshova.

Po tridsiatke múdrejšie
Práve ženy vo veku od 30 do 50 rokov sú múdrejšie než ktorékoľvek iné. Dokazujú to štúdie, ktoré sa zaoberali vplyvom veku na mozgovú aktivitu. Po tridsiatke ženy začínajú uvažovať inak. Ako matky, partnerky a skrátka vyzreté osobnosti. Toto obdobie trvá až do päťdesiatky, po ktorej začínajú štatistiky klesať v dôsledku prvých príznakov ochorenia, spojených s pribúdajúcim vekom. Ani to však nie je dôvod k plaču. Neznamená to, že po päťdesiatke ženy hlúpneme, ale okruh ich záujmov sa zužuje a viac sa začínajú zaoberať svojím zdravím, než všeobecnými problémy.

„Aby som bola úprimná, ani za nič by som nechcela mať opäť 18. Dnes som celkom inde. Možno som vtedy bola krajšia, ale prešla som premenou vnútorné, ktorá zo mňa urobila ženu. Krása nie je len vzhľad, krása je aj to, čo z ľudí vyžaruje zvnútra. Nebojte sa veku, vek Vám len pridáva, ale nikdy neuberá. “

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like