3 veci, ktoré by ste mali po jedle vynechať

Existujú veci, ktoré by ste okamžite po jedle mali vynechať pod hrozbou ohrozenia zdravia. Zaujímajú vás, aké? Tak smelo pokračujte v čítaní!

V dnešnom svete bohužiaľ väčšina z nás žije v nepríjemnom stálom nedostatku času – to by však nemalo mať vplyv na naše každodenné rutiny. Napríklad by sme nemali nikdy chodiť do sprchy, ak sme po raňajkách. Zaujíma vás prečo? Dozviete sa – máme pre vás päť vecí, ktoré by ste po jedle mali vynechávať.

Sprcha

Vo vani alebo sprche sa naša teplota zvýši a v snahe vyrovnať sa s tým posiela telo trochu viac krvi do kože, ako je obvyklé. To potom môže narušiť proces trávenia a vy ste potom v práci unavení a menej výkonní. Sprchu by ste si mali dopriať najskôr až 30 minút po jedle!

Spánok

Mýtus, že jedlo pred spaním je príčinou obezity sa podarilo vyvrátiť už dávno. Avšak by sme ale nemali ignorovať iné reálne hrozby ako pálenie záhy, grganie a prekyslenosť organizmu. Okrem toho bolo preukázané, že spánok bezodkladne po jedle býva faktorom k nábehu na mŕtvicu. Odborníci hovoria, že do postele by sme sa mali odobrať až dve hodiny po jedle!

Fajčenie

Pri trávení sú všetky naše systémy aktivované, čo to ale znamená pre fajčiarov? Nikotín a iné škodliviny z cigariet sa absorbujú dvakrát väčšou silou. Okrem toho sa tiež preukázalo, že tabak môže významne blokovať vstrebávanie vitamínov a minerálnych látok. Najlepšie by bolo samozrejme prestať fajčiť úplne, ak si ale nedokážete cigarety odoprieť, počkajte s nimi aspoň dvadsať minút po jedle!

You Might Also Like