3 obrovské pravdy o matkách, ktoré podstúpili cisársky rez a o ktorých mnoho ľudí nevie. Vedeli ste ich?

Byť matkou nie je nikdy ľahká úloha. Prichádza s ňou zodpovednosť, úsilie a obrovské zmeny. To je dôvod, prečo chceme podporovať tie statočné ženy, ktoré to mali ešte o niečo ťažšie a podstúpili cisársky rez a hrdo nesú jazvu – svoje „znamenie šťastia.“

Pôrod cisárskym rezom vyžaduje obrovské množstvo odvahy a sily. Len žena a matka sa s tým môže vyrovnať hrdinským a obdivuhodným spôsobom. Tu sú 3 pravdy, ktoré poznajú iba ženy, čo podstúpili cisársky rez:

1. Sú dostatočne statočné na to, aby mohli čeliť následkom chirurgického zákrok

Možno si myslíte, že cisársky rez, tiež známy ako sekcia, je bežný zákrok, ale to nie je pravda, pretože je považovaný za veľký náročný chirurgický výkon. rovnako ako
ostatné chirurgické operácie, aj cisársky rez nesie riziko pre matku i dieťa. Okrem toho, je veľmi ťažké pre nastávajúceho otca alebo rodinných príslušníkov byť na operačnom sále počas pôrodu. Matky musia byť samy, bez možnosti podpory a istoty.

2. Nevedia, či je všetko v poriadku, kým neopustia operačnú sálu .
V týchto prípadoch sa riziko nekončí s narodením dieťaťa. Ako pri každej operácii, lekári nedokážu určiť, či všetko bolo úspešné, kým anestézie nevyprchá. Navyše je tam detail, o ktorom vie len málo ľudí. Počas sekcie je matka pri vedomí – necíti bolesť, ale cíti všetky pohyby, ku ktorým v nej dochádza. Je to nepríjemný, invazívne pocit a ak žena nie je o tom vopred informovaná, môže to byť traumatizujúce.

3. Po cisárskom reze sa zotavujú ako naozajstné hrdinky

Keď sa narodí dieťa, svet matky sa točí okolo neho a matka vždy spĺňa jeho požiadavky bez otázok. to si vyžaduje predispozície, ktoré sú často vyčerpávajúce.
Predstavte si, že robíte všetko aj s bolesťou. Áno, s veľkou bolesťou a v nepohodlií, ktoré je nevyhnutnou súčasťou procesu zotavenie sa po operácii. To z nich robí ešte silnejší ženy, pretože taká matka neraz prekročia prah bolesti a rozvíja vnútornú silu. Bez ohľadu na to ako ťažké to je, vždy to robia s úsmevom a so všetkou láskou sveta. Aj napriek tomu je každá bezsenná minúta, každá vymenená plienka a každý plač úžasný.

Oceňujeme každú z týchto matiek, ktoré sú navždy poznačené jazvou, ktorá im nedovoľuje nikdy nezabudnúť jej symboliku. 

Takže, milé matky, neste ten krásny symbol s hrdosťou. Neskrývajte to, nemaskujte to, pretože nie každá žena má túto výsadu ju mať.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: brightside.me

You Might Also Like