24 vecí, ktoré vám nikto nepovie predtým, ako sa stanete mamičkou

9 mesiacov ich nosíme v brušku a potom príde ten osudový deň, ktorého sa síce mnoho žien desí, no materinský cit je silnejší ako strašiak s názvom pôrod. Sú ale isté veci, ktoré vám nikto nepovie. Dokonca možno ani najlepšia priateľka…

 

#1 Ak máte to šťastie a pred samotným pôrodom stihnete klystír, nemusíte sa neskôr hanbiť. V opačnom prípade je to fakt na hovno situácia.

#2 Budete sa musieť naučiť fungovať bez spánku každý jeden deň. A to nie len preto, aby ste sami prežili, ale aby ste udržali aj svojho malého človiečika na žive.

#3 Robiť všetky veci len jednou rukou, to je jedna z vašich najväčších predností. Stanete sa majstrom v držaní dieťaťa, fľaše, vyberaní riadu z umývačky a v telefonovaní a to všetko v rovnakom čase.

#4 Dieťa nie je jediná vec, ktorú porodíte. Spolu s ním, resp. po ňom prichádza aj placenta, ktorá však nie je taká krásna ako to, čo vyšlo prvé, takže slabé povahy nech radšej zatvoria oči.

#5 Na zvratky a hovienka sa budete pozerať doslova každý jeden deň po dobu niekoľkých rokov.

#6 Po pôrode bude vaša vagína doslova nadrozmerná. Nebojte sa, ono sa to časom zase scvrkne.

#7 Ticho je vždy veľmi podozrivé.

#8  Vaše popôrodné bruško sa nezmenší automaticky s tým, že vytlačíte svoje dieťa. Chvíľu to potrvá..

#9 Každý deň budete minimálne 10-krát googliť, čo sa deje s vašim dieťaťom.

#10 Odsávať soplík odsávačkou je úplne prirodzené. Vygooglite si, ako na to.

#11 Ak si myslíte, že budete každý deň zo šatníka vyberať tehotenské rifle, popôrodné rifle alebo akékoľvek iné rifle, veľmi sa mýlite. Vašim najlepším kamošom na každý deň budú istú dobu tepláky.

#12 Po pôrode trvá v skutočnosti až 5 dní, kým sa vám v prsníkoch vytvorí mlieko. Neprodukujete ho automaticky. Keď to však príde, no vy budete čakať až príliš dlho, budete ako deravý kohútik.

#13 Jedna topánka vždy chýba. Hlavne vtedy, keď niekam meškáte a ponáhľate sa.

#14 Nebudete vidieť žiadny nový film a stratíte rýchlo prehľad v kultúrnom dianí. Čo však budete poznať naspamäť sú detské rozprávky, zvučky a každú jednu postavu.

#15 Stane sa z vás profi paparazzi. Svoje deti budete fotiť úplne pri všetkom.

#16 Je jedno, ako vyzeráte vy. Či máte práve orgckané tričko a mastné vlasy. Vaše dieťa však musí vyzerať ako zo škatuľky.

#17 Sprcha je až príliš veľký luxus. Váš druhý najlepší priateľ je suchý šampón.

#18 Len vojsť do samotnej kúpeľne je až príliš veľký luxus.

#19  Vždy zbalíte celý dom, aj keď idete len na pár dní. Plienky mám, fľašu mám, cumeľ mám, barbie mám…

#20 Získate jednu veľmi dôležitú vec. Porozumenie voči svojim rodičom.

#21 Všetky bežné predmety v domácnosti, ako je napríklad ceruzka, sú nebezpečné. Všetkým si môže pichnúť do oka.

#22 Zachovajte si svoje záujmy aj keď ste mama. Ste len mama, neumreli ste.

#23 Ak sa rozhodnete pozerať film, radím vám, rozkúskujte si ho. Ak si myslíte, že udržíte oči otvorené celú hodinu a pól tak prosím, smelo do toho.

#24 Na jedného človeka budete myslieť približne 1 096 457-krát denne a budete sa diviť, ako veľmi môžete niekoho milovať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  buzzfeed.com

You Might Also Like