2000 rokov starý recept na pleťový krém: Chladí, omladzuje a vyhladzuje vrásky

Moderné pleťové krémy a telové mlieka obsahujú veľké množstvo škodlivých chemikálií, ktoré sa po ich aplikácii absorbujú do pokožky. Nie je však vôbec nutné, aby sme týmito látkami naše telá znečistili. 

Vráťme sa preto o pár tisícročí späť v čase, do antického Grécka, kde pred 2000 rokmi staroveký lekár vypracoval recept chladivého a upokojujúceho krému na pleť.

Vyrobiť ho je extrémne ľahké a obsahuje len prírodné ingrediencie. Dá sa použiť napríklad na odstraňovanie make-upu. Tiež sa ukázalo, že znižuje množstvo vrások a ďalšie prejavy starnutia.

Ste pripravení ho vyskúšať? Poďme teda na to.

Budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 1 polievkovú lyžicu medu (najlepšie tepelne neupravovaného, ​​nefiltrovaného)
  • 8 polievkových lyžíc nastrúhaného včelieho vosku
  • 200 ml mandľového oleja
  • Približne pol pohára (1 dcl) vody z ružových lupeňov (dá sa kúpiť v obchodoch so zdravou výživou, prípadne si ju môžete vyrobiť tak, že ružové lupene zalejete vriacou vodou a necháte lúhovať, až sa voda ochladí, potom vodu scedíte)
  • Ak sa vám nepáči vôňa ruží, môžete pre arómu použiť aj odvar z iných vonných byliniek
  • 2 malé, vyčistené a sterilizované sklenené kelímky s viečkami

Postup prípravy:

V malej panvici na miernom ohni rozpustíme včelí vosk a med v mandľovom oleji. Keď sa všetko rozpustí, odstráňte panvicu z ohňa a nechajte mierne vychladnúť

Zmes následne premiestnite do malého džbánku, misky alebo iné nádobky a pomaly, za stáleho miešania, do nej prilievajte vodu z ružových lupeňov.

Keď je krém úplne saturovaný ružovou vodou, prestane viac vodu absorbovať. V tomto bode už s prilievaním vody prestaňte a nechajte krém vychladnúť.

Napokon, nalejte zmes do pripravených pohárikov a nechajte úplne vychladnúť ešte predtým, než je uzavrite viečkami. Ako bude krém chladnúť, postupne sa jeho farba zosvetlí.

Dúfame, že vám tento recept príde k úžitku a bude sa páčiť rovnako, ako nám!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like