20 dôvodov, prečo by ste mali mať vždy doma fľašu peroxidu vodíka

Peroxid vodíka je silné oxidačné činidlo zložené z kyslíka a vody, ktoré sa používa ako bieliace činidlo, oxidačné činidlo a dezinfekčný prostriedok. Avšak, okrem týchto troch, má tento prostriedok ako sa zdá mnoho ďalších použití.

No a dnes vám predstavíme 20 z nich. Prečítajte si ich všetky a zistite viac, ako môžete peroxid vodíka tiež použiť.

Poznámka: Je veľmi dôležité vedieť, že pri zahriatí na teplotu varu môže čistý peroxid vodíka vybuchnúť. Preto väčšina výrobkov pre domácnosť obsahuje zriedený roztok obsahujúci 4 až 5% účinnej látky.

# 1 Odstráňte vírusy

Môžete skrátiť dobu prechladnutia alebo chrípky použitím 3 kvapiek 3% peroxidu v uchu. Nechajte v uchu pôsobiť po dobu 10 minút.

# 2 Odstránte pesticídy z ovocia a zeleniny

Väčšina čerstvých plodov ovocia a zeleniny je ošetrená pesticídmi a škodlivými chemikáliami, ktoré sú pre vaše zdravie veľmi nebezpečné.

Ak chcete odstrániť tieto chemikálie, mali by ste pridať 1/4 šálky peroxidu vodíka do misky s vodou a v roztoku plody namočiť po dobu 30 minút. Potom je nutné ich opláchnuť a uložiť do chladničky.

# 3 Zbavte sa bacilov a vírusov vo vzduchu

Zmiešajte 2 litre 3% peroxidu vodíka sa 4 litre vody. Roztok pridajte do zvlhčovača a nechajte ho bežať až do úplného vyčerpania zmesi. Táto zmes má silné antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti, ktoré eliminujú vzdušné vírusy a baktérie.

#4 Vybielte si zuby

Väčšina bieliacich produktov obsahuje ako hlavnú zložku peroxid vodíka, ktorý okysličuje povrch zubov. Po vyčistení zubov zubnou pastou si potom si vypláchnite ústa zmesou 2 čajových lyžičiek vody a 1 čajovej lyžičky 3% peroxidu vodíka.

Po aplikácii si ústa Výplach čistou vodou. Tento postup sa odporúča opakovať trikrát týždenne.

# 5 Vyčistite si nechty

Všetci vieme, ako môžu naše nechty vyzerať po odstránení laku na nechty. Aby ich opäť vybielili a vrátili im prirodzenú farbu, ponorte prsty do misky naplnené 3% peroxidu vodíka po dobu 5 minút. Opakujte to niekoľko dní alebo kým nezískate požadované výsledky.

# 6 Omlaďte svoje telo

Namočte sa do kúpeľa peroxidu vodíka, aby ste detoxikovali svoje telo prirodzene. Mali by ste pridať šálku 35% peroxidu vodíka vo vani s vodou a namočiť sa do nej na 30 minút.

# 7 Uvoľnite si dutiny

Ak chcete uvoľniť svoje dutiny, môžete vyskúšať domáci nosovej liek s peroxidom vodíka. Stačí namiešať šálku vody s šálkou peroxidu vodíka. Ak sú upchaté príliš, urobte si silnejší koncentrát.

# 8 Zastavte bolesti zubov

Zmes kokosového oleja a peroxidu vodíka je veľmi účinná pre zmiernenie bolesti zubov. Tieto dve zložky majú silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabíjajú baktérie, ktoré sú zodpovedné za bolesť.

# 9 Dezinfikujte rany

Peroxid vodíka má schopnosť dezinfikovať malé rany. Vždy by ste mali mať doma balenie 3% roztoku.

# 10 Antiseptické výplachy úst

Zmiešajte šálku vody s 2 šálky peroxidu vodíka a tento roztok použite ako ústnu vodu, aby ste odstránili zlý dych.

# 11 Odstráňte akné

Mix 2 lyžíc jablčného octu a 2 lyžice 3% peroxidu vodíka. Ponorte do roztoku vatový tampón a naneste na postihnutú oblasť. Uistite sa, že nepoužívate rovnaký tampón na celú tvár, aby ste zabránili prenosu baktérií.

# 12 Zmäkčuje mozole a kurie oká

Zmiešajte rovnaký diel jablčného octu a peroxidu vodíka a namočte postihnuté miesta do roztoku.

# 13 Odstráňte ušný maz

Do každého ucha by ste mali pridať 2 kvapky peroxidu vodíka a pridať niekoľko kvapiek olivového oleja. Nechajte to pôsobiť niekoľko minút.

# 14 Predíďte ušnej infekcii

Všetci vieme, ako bolestivá môže byť infekcia ucha, že? Aby ste jej zabránili, mali by ste si vytvoriť zmes jablčného octu a peroxidu vodíka a niekoľko kvapiek tohto roztoku aplikovať ihneď po kúpaní.

# 15 Zbavte sa ušnej infekcie

Aplikujte 8 kvapiek peroxidu vodíka do infikovaného ucha, aby ste zmiernili príznaky a odstránili infekcii.

# 16 Odstráňte roztoče

Na postihnutú kožu treba nastriekať 3% peroxid vodíka. Postup opakujte niekoľkokrát po 15 minútach.

# 17 Odstráňte pleseň na nohách

Zmiešajte v rovnakom pomere 3% peroxid vodíka a vodu a roztok aplikujte postihnutej nohy.

# 18 Vytvorte si marinádu na hydinové alebo rybie mäso

Mäso umiestnite do kastrólika obsahujúcej rovnaké množstvo vody a peroxidu vodíka. Uistite sa však, že ste pred varením mäso opláchli.

# 19 Dezinfikujte si zubnú kefku

Aby ste zabili baktérie, ktorým sa na vašej zubnej kefke darí, stačí ho namočiť do peroxidu vodíka,

#20 Belšie prádlo

Pridajte do práčky šálku peroxidu vodíka. Zároveň do neho pred praním bielizeň namočte na 30 minút, aby ste odstránili žlté škvrny

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like