2-ročného Mirka obaril 5-ročný brat: Po prevoze do nemocnice ZOMREL!

K obrovskej tragédii došlo nedávno v dedine Pečeňady pri Piešťanoch. Iba dvojročný chlapček prišiel o život úplne zbytočne. Počas detskej zábavy na záhrade nedopatrením spadol na zem a poranil si nohu. Jeho päťročný brat mu chcel pomôcť a v dobrej viere ho umyl, aby z nohy dostal štrk. Bohužiaľ voda bola natoľko horúca, že dvojročný chlapec utrpel popáleniny na 70% tela. Lekári do posledných chvíľ bojovali o jeho život, avšak Márne.

 

,,Ja som sedel na gauči a malý šiel von. Mirko spadol, bol špinavý, tak ho išiel jeho starší brat umyť, “ prezradil pre Nový čas otec Martin. ,,Pustil vodu a bola tak horúca, že ho obaril. Máme plynový bojler a tá voda mala šesťdesiat stupňov. On si asi neuvedomil, keď ho išiel umyť, že tečie vrelá voda. Keď chlapec ležal na posteli, prišla mi to dcéra povedať. Počúvaj, tati, Mirko je celý červený. Keď som sa na neho pozrel, videl som, že je celý červený a že mu zlieza koža, “dodal. Okamžite preto zavolal rýchlu záchrannú službu, ktorá sa chlapca do poslednej chvíle snažila zachrániť, to sa však bohužiaľ nakoniec nepodarilo.

Záchranári majú pochybnosti

„Rozsah popálenín a stupeň boli podstatne odlišné od toho, ako mi to opisovali, že to vzniklo. Preto som tam aj poslal políciu s tým, že som im povedal, že toto sa mi zdá podozrivé,“ povedal Novému Času lekár Viliam Dobiáš.

„Vykonávame všetky potrebné procesné úkony a zisťujeme okolnosti, za akých sa nešťastná udalosť stala. Vzhľadom na citlivosť prípadu nemôžeme v tejto chvíli poskytnúť žiadne bližšie informácie. Vec si prevzal vyšetrovateľ a k právnej kvalifikácii sa budeme vedieť vyjadriť až po dôslednom zadokumentovaní,“ ozrejmila pre Nový čas trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

 

Zdroj|Foto: cas.sk, reprofoto cas.sk, Pixabay

You Might Also Like