2 lyžice pred spaním a do rána je po chorobe: Zlatý liek podľa mojej babičky na prechladnutie, zapálené hrdlo aj virózy!

Dve lyžice a zababušte sa pod perinu. To je zaručený recept podľa môjho deda na prechladnutia a jesenné či zimné virózy. Ale pozor, obsahuje alkohol takže ho môžu len dospelí a zásadne si po ňom nesadajte za volant. 

Ako hovorím, dve lyžice pred spaním, keď ste prechladnutí, alebo cítite, že na vás niečo lezie a chcete zastaviť chorobu. My to počas zimy dávame aj ako prípitok k slávnostnému obedu, chutí to skvele a krásna vôňa po mede. Navyše, ak treba, viete použiť aj hneď, ale lepšie je samozrejme nechať aspoň pár dní odležať. 🙂

Domáci liek na prechladnutie

 

Potrebujeme:

1 pohár citrónovej šťavy
1 pohár alkoholu (vodka, alebo domáca pálenka)
1 pohár tekutého medu – musí byť kvapalný, nie tuhý

Postup:

Zmiešajte citrónovú šťavu s medom a liehom – nechajte odležať asi 1 týždeň. NEDOLIEVAŤ VODU. Tento domáci nápoj si môžete pripraviť v ten istý deň, keď cítime, že na nás lezie chrípka, alebo iná pliaga, ale lepšie je nechať odležať. 2 lyžice pred spaním a pod perinu. Chutí to výborne, nie ako tie chemické sirupy. 🙂 Cez deň si môžeme dať lyžičku do čaju, ak nešoférujeme.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

 

zdroj: http://smakmojegodomu.blox.pl

You Might Also Like