18 skvelých vynálezov pre deti, ktoré boli v skutočnosti vytvorené pre dospelých

Byť rodičom je zábava a ťažké zároveň. Mnohí z dnešných rodičov sú projektanti či vynálezcovia, a to môže viesť k vzniku niektorých naozaj krásnych vecičiek, o ktorých by sa našim rodičom či starým rodičom ani len nesnívalo.

Dizajnéri, to je veľmi kreatívna partia ľudí. Neustále prichádzajú s čoraz dômyselnejšími nápadmi, ktoré nikto pred nimi nevymyslel. A to vôbec nie je jednoduché.

Všetci rodi­čia vedia, že sta­rost­li­vosť o malé dieťa je asi naj­ťaž­šia čin­nosť v ich živote. Aj keď teraz exis­tujú mnohé „zlep­šo­váky“, o kto­rých naše mamy či staré mamy ani nechy­ro­vali, tak sa stále nedá tvr­diť, že by sta­rost­li­vosť o dieťa bola ľahká čin­nosť. Aj preto sú novinky a nové „vychy­távky“ v tomto seg­mente také obľú­bené. Pozri sa teraz na pre­hľad 18 vyná­le­zov, ktoré dokážu rodi­čom uľah­čiť ich náročnú, no súčasne aj radostnú sta­rost­li­vosť o svojho drob­čeka.

Osvetlené gule

S týmito loptičkami nebudú mať vaše deti strach z tmy, či už počas zaspávania alebo nočného výletu na toaletu.

Inteligentná prebaľovacia podložka

Tento malý matrac je schopný odmerať hmotnosť aj výšku vášho dieťaťa, jeho potravinový plán a celkovú každodennú rutinu. Všetky tieto veci môžete kontrolovať pomocou inteligentného telefónu.

Super kompaktný kočiar

Na prvý pohľad to vyzerá ako každý iný kočiar, no tento môžete skutočne zložiť do tak kompaktného malého balíčka, že sa zmestí do batohu. Váži len štyri kilogramy a vyslúžil si označenie za najkompaktnejší kočiar, aký bol kedy vyrobený.

Prekladateľ plaču vášho dieťaťa

Tlmočník plaču vášho dieťaťa môže ponúknuť štyri možné odpovede na to, prečo vaše novonarodené dieťa plače – a odpoveď, ktorú dostanete má mieru presnosti 92% – vrátane hladu, bolesti, únavy, alebo preto, že on / ona potrebuje prebaliť. Postupom času sa stáva menej presným, no aj za štyri mesiace má ešte mieru presnosti 77%. Pri vývoji aplikácie analyzovali jeho tvorcovia 200.000 nahrávok novorodencov.

Samozahrievacia fľaša

Táto fľaša vám umožní ohriať nápoj svojho dieťaťa kdekoľvek, bez elektrických káblov a dokáže to za menej, ako štyri minúty. Maximálna teplota môže dosiahnuť 37 °С.

Bezpečnostný náramok

Stratiť dieťa je nočnou morou každého rodiča. Ale táto eventualita sa vďaka tomuto náramku nebude zdať až taká hrozivá. Podobne ako náramkové hodinky, aj tento je prepojený so smartphone aplikáciou, ktorá pomôže určiť polohu vášho dieťaťa. Ak sa vaše dieťa dostane mimo dosahu tejto aplikácie, ten odošle varovný signál.

Nalepovací teplomer

Táto nálepka vám umožní kontrolovať teplotu vášho dieťaťa počas choroby bez toho, aby ste museli narušiť ich spánok alebo ich nútiť sedieť. Lepí sa priamo na kožu a meria teplotu s veľkou presnosťou. V prípade zvýšenia teploty dieťaťa, budú rodičia upozornení prostredníctvom sprievodnej smartphone aplikácie, ktorá tiež ukladá všetky zmeny teploty, ku ktorým dochádza.

Inteligentná zubná kefka

Táto kefka na zuby sa pripojí do vášho smartphonu pomocou Bluetooth. Vizualizuje každý pohyb ním vyrobený v 3D. Zakaždým, keď vaše dieťa urobí správny ťah, získava body a dokonca aj ceny, čím premeníte čistenie zubov na zábavnú hru.

Chrániče kolien

Pre dojčatá, ktoré robia svoje prvé kroky, je svet plný nebezpečenstva, a to od ostrých kameňov či hrubých kobercov. Tieto chrániče pomáhajú ochrániť citlivú pokožku vášho dieťaťa pred modrinami a škrabancami.

Zábavné taniere

Tieto zábavné taniere zmenia večeru na hru – perfektné riešenie pre všetky mamičky, ktoré sú unavené zo záchvatov hnevu pri večeri.

Kŕmiaca fľaša, ktorá je zároveň aj lyžicou

Tento prístroj je spojenie lyžice a kŕmiacej fľaše, čo môže byť veľmi výhodné na cestách na výlet alebo von na prechádzku. Ak vaše dieťa nezje väčšinou všetko, jediné, čo musíte urobiť, je utesniť veko a tým môžete zachrániť to, čo zostalo pre budúcnosť.

Cumlík a hryzátko v jednom

Tento cumlík/hryzátko môže byť uložený v chladničke a môže sa umývať v umývačke riadu. Má vplyv na všetky časti ďasien súčasne a jeho jednoduchý dizajn znamená, že existuje len málo zárezov, kde by sa mohli vybudovať mikróby.

Vizuálny a zvukový projektor

Tento projektor je ideálny pomocník pre pokojný spánok vašich detí. Premieta roztomilé obrázky na strop, spolu s upokojujúcimi zvukmi alebo nežnou uspávankou.

Zábavný krmiaci set

Odmietajú vaše deti jesť? Nech k nim jedlo priletí! Táto zábavná sada môže presvedčiť vaše dieťa zjesť aj jedlá, ktoré za normálnych okolností kategoricky odmietajú.

Odev s vstavaním meračom aktivity

Tento špeciálny odev obsahuje monitorovací systém, ktorý sleduje dýchanie vášho dieťaťa a tým odstraňuje potrebu rodičov kontrolovať, ako dobre ich dieťa v noci spí. Prístroj je v tvare korytnačky a zaznamenáva dýchanie, postoj dieťaťa, teplotu v miestnosti a odovzdáva všetky informácie do telefónu.

Zábavný kontajner na hračky

S touto nádobou v tvare žaby môžete nabrať všetky hračky z vane jedným jednoduchým pohybom, zmyť bubliny pod tečúcou vodou a pripojiť ju k stene, kde bude pripravená na nabudúce.

Automatické hojdacie kreslo

Tento prístroj môže hojdať vaše dieťa za vás a napodobňovať pohyby rúk. Jediné, čo musíte urobiť, je pripojiť ho k rukoväti svojho kočíka, a potom si už môžete ísť po svojom.

Posteľ pre nových rodičov

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like