16-ročná dievčina vzala extázu raz a jej mozog je od tej doby vážne poškodený. Neuveríte ako vyzerá dnes.

Amy Thomson z Glasgowu bola krásna 16-ročná dievčina. Milovala večierky s priateľmi. Nikdy nebrala drogy, kým neskončila na jednom večierku …

Amy si išla spoločne s kamarátkami zatancovať. Dievčatá sa dobre bavili. Vtedy im niekto dal farebné tabletky. Bola to len extáza, nemuseli sa predsa ničoho obávať … Aspoň to si mysleli nadšené dievčatá.

Amy a jej ďalšie kamarátky extázu okamžite vzali. O niekoľko minút neskôr všetky 4 bezvládne ležali na zemi. Svedkovia okamžite zavolali sanitku.

Kamarátkam sa nič vážnejšieho nestalo, Amy ale také šťastie nemala. Dievča upadla do kómy a jej mozog bol vážne poškodený.
U osôb, ktoré užívajú extázu sa môže objaviť tzv. Malígny neuroleptický syndróm, počas ktorého dochádza ku kritickému poklesu krvného tlaku, rýchlemu nárastu telesnej teploty, záchvatu a následnej kómy. V niektorých prípadoch nastane okamžitá smrť. Viac ako 80% tabletiek extázy, ktoré sú v nelegálnom obehu, neobsahuje MDMA. Mnoho z nich totiž obsahuje aj ďalšie množstvo ešte škodlivejších látok.

Po prebudení už z Amy nebola tá usmievavá dievčina. Jej mozog bol poškodený natoľko, že sa nemohla hýbať a hovoriť. Dnes je pripútaná k invalidnému vozíku. Jej reč je podobná 2 ročnému dieťaťu. Musí sa naučiť hovoriť.

Nižšie môžete sledovať video, na ktorom sa Amy pokúša niečo povedať. Je dôkazom toto, že jedna tabletka, jedno zlé rozhodnutie môže zmeniť život už navždy. Toto video slúži ako varovanie pred všetkými drogami. Zdieľajte tento článok s priateľmi!

You Might Also Like