15 zlozvykov, ktoré denne robíme, a ktoré majú veľký vplyv na náš vzhľad

Občas sa nám stane, že po niekoľkých rokoch stretneme starú známu a sme prekvapené, že sa vôbec nezmenila. Povieme si: “Ako je to vôbec možné? Veď vyzerá presne tak isto ako keď sme maturovali”. Nemusí to byť len dobrou genetikou, proces starnutia môžeme ovplyvniť aj inak. Takmer každý deň praktikujeme návyky, ktoré nám kradnú našu mladosť.

Cop je váš obľúbený účes

Časté nosenie copu spôsobuje ťahanie vlasov tesne pri korienkoch. Pri kontúre našej tváre, hlavne na čele tak môže v budúcnosti vzniknúť plešatosť alebo ustupujúca línia vlasovej kontúry. Ak chcete tomuto nepríjemnému pôsobeniu predísť, noste radšej voľnejšie účesy.

Nadmerná konzumácia mlieka

Nikto netvrdí, že máte mlieko zo svojho jedálnička úplne vymazať. Mali by ste však mať na pamäti niektoré nepríjemné následky. Mlieko obsahuje androgény, ktoré vyvolávajú zvýšenú aktivitu mazových žliaz. Čo znamená, že sa nám začnú viac mastiť vlasy a pleť, čo je sprevádzané upchatými pórmi alebo zvýšenou tvorbou akné.

Používanie opaľovacieho krému iba na tvár

Mnoho žien si už osvojilo zvyk používať opaľovací krém po celý rok. Zabúdame však na to, že opaľovací krém by sme mali nanášať hlavne na ruky. Ruky sú totiž veľmi náchylné na dehydratáciu a vznik viditeľnejších žíl. Mali by sme o svoje ruky dbať, pretože sú vystavené vonkajšiemu prostrediu a počasiu v podstate neustále.

Sedenie s prekríženými nohami

Kŕčové žily na nohách sú priamym dôsledkom kompresie krvných ciev a obehového systému. Časté prekladanie nôh tiež pôsobí ako tlak na bedrové kĺby a to môže viesť k nahromadeniu krvi v nohách. Dôsledkom je vyššia náchylnosť k zápalom žíl a vznikom krvných zrazenín.

Česanie mokrých vlasov

Pri česaní mokrých vlasov dochádza k zauzlovaniu vlasov, rozstrapateným končekov atď. Vlasy by sme si mali po umytí vysušiť uterákom a nechať ich jemne preschnúť.

Trhanie obočia pred nanesením mejkapu

Pokiaľ sa rozhodnete upraviť si obočie pinzetou, mali by ste to robiť večer po umytí tváre. Týmto spôsobom znížite riziko vzniku baktérií a vyhnete sa podráždeniu okolo očí.

Používanie fénu, žehličky na vysoko nastavenú teplotu

Ak sú vlasy vystavené príliš vysokej teplote, vo vlase sa vytvoria malé bublinky. Tieto bublinky spôsobujú krehkosť a suchosť vlasu. Aby k tomuto nedochádzalo, elektrické prístroje by sme mali používať na strednej alebo až nízkej teploty.

Šúchanie očí

Tento zlozvyk poškodzuje vaše riasy: stanú sa krehkými a vypadnú. Môžete si tak poškodiť pokožku pod očami, môže vyzerať začervenane a sucho. Vymeňte šúchanie očí za metódu zvanú 20-20-20. Odvracajte pohľad každých 20 sekúnd po dobu 20 minút.

Stále so sebou nosíte zášť

Štúdia zverejnená v Journal Behavioral Medicine v roku 2005 ukázala, že existuje súvislosť medzi odpustením a fyzickým zdravím. Faktom je, že stresový hromón (kortizol) sa hromadí v tele z ublíženia alebo starej krivdy. Podporuje zvýšenie telesnej hmotnosti, zvyšovanie krvného tlaku, ale aj hladinu cukru v krvi.

Máte vo zvyku dotýkať sa svojej tváre

Dotýkanie sa nosa, podopretie brady, poškrabkanie čela. Toto sú úkony, ktoré robíme každý deň bez toho, aby sme si to uvedomili. Tieto úkony vedú rovno k dvom zlým koncom: vznik vrások a keď sa dotýkame tváre špinavými rukami, nie je vylúčené, že sa nám onedlho objaví akné. Jediná vec, ktorá vám od tohoto zlozvyku pomôže, je sebaovládanie.

Pudrujete si tvár príliš často

Najhoršie, čo môžete robiť pre svoju pleť, je prepudrovať ju hneď ako uvidíte náznak mastnoty. Vaša pleť po veľkým nánosom nedokáže dýchať, upchávajú sa póry a v neposlednom rade vyzerá pleť veľmi neprirodzene až umelo.

Nesiete si celý svoj vesmír v kabelke

Ak je vaša kabelka naplnená všetkým, čo potrebujete, vrátane dáždnika, lekárničky, náhradných topánok a hrubej knihy, vaše držanie tela tým môže veľmi trpieť. Takže si nezabúdajte posúvať kabelku z ruky do ruky alebo ju presunúť z ramena na rameno.

Príliš veľa výživného krému

Dokonca aj ten najlepší krém nám môže uškodiť ak to s ním preháňame. Nenanášajte si hrubú vrstvu na tvár – pleť nemôže pod takou maskou dýchať. Môžu tak vzniknúť opuchy, kruhy pod očami aj neprirodzená farba tváre.

Príliš veľká aktivita vyvíjaná behaním

Podľa lekárov môže fanatický prístup k tomuto druhu fyzickej aktivity iba urýchliť starnutie pleti. Samozrejme, proti ľahkému rannému joggingu nemáme žiadne výhrady.

Láska k čerstvej šťave

Čerstvé ovocie a zelenina sú bohaté na antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Šťavy však obsahujú aj veľa fruktózy – molekuly cukru, ktoré cestujú krvným riečiskom do všetkých buniek v našom tele. Keď sa cukor naviaže na kolagén, spustí sa proces glykácie, čo vedie k vzniku vrások.

Riadim sa pravidlom že je najlepšie všetko skúsiť na vlastnej koži. Pár z týchto zlozvykov zo svojho denného režimu vynechajte a samé uvidíte, ako inak a hlavne lepšie sa budete cítiť.

zdroj:  brightside.me

You Might Also Like