15 užitočných trikov, ktoré by mal poznať každý vodič auta!

Majitelia auta ho niekedy pokladajú za svoj druhý domov, ale nikto nechce tráviť celé hodiny jeho čistením, opravovaním, alebo zoškrabávaním ľadu z okien. Práve v takýchto chvíľach využijete tieto šikovné triky, ako si uľahčiť život. Poradíme vám dokonca aj s parkovaním v úzkych priestoroch!

1. Sú svetlomety na vašom aute akési zahmlené? Pomôže vám zubná pasta!

Zubná pasta, najmä tá s bieliacim účinkom, si skutočne dokáže poradiť so zahmlenými svetlami. Na svetlo naneste vrstvu zubnej pasty a poriadne ho vyčistite suchou handričkou. Potom pastu zmyte čistou vodou a osušte. Pred ďalším ušpinením kryt svetla ochránite pomocou leštidla na nábytok.

2. Chcete dostať kľúč na kľúčenku a nepolámať si nechty? Použite rozošívačku

Pomôckou na odstraňovanie spiniek jednoducho roztiahnete dva krúžky na kľúčenke. Zasuňte medzi ne dva zúbky a stlačte – je to jednoduché!

3. Bojíte sa, že si v garáži oškriete dvere? Pripevnite na stenu polovicu plaváka do bazéna

Pre začínajúcich plavcov existujú pomôcky vyrobené z ľahkého a mäkkého materiálu, napríklad v tvare valca. Ten stačí prerezať na polovicu a pripevniť k stene vo výške dverí. Nebudete sa musieť báť nárazu dverí o stenu a to ani vo veľmi úzkej garáži.

4. Drobné škrabance vyrieši lak na nechty

Ak ste auto iba nenápadne poškriabali a nemáte lak na auto, použite lak na nechty. Vyhnite sa takým, ktoré obsahujú vitamíny a látky, ktoré ošetrujú nechty, pretože tieto laky skôr zmäknú a ošúpu sa. Vyberte si radšej lak s dlhotrvajúcim efektom.

5. Bezpečne parkujte vďaka tenisovej loptičke

Zaveste ju v garáži vo výške zadného skla. Keď do nej narazíte, budete vedieť, že ďalej cúvať netreba.

6. Ak parkujete auto vonku v zime, nasmerujte ho na východ

Pomôže to pri rozmrazovaní čelného skla, keďže naň bude svietiť slnko hneď od rána.

7. Ochlaďte auto v lete bez použitia klimatizácie

Ak ste zaparkovali v horúci deň na mieste bez tieňa, návrat do auta bude pripomínať niečo medzi saunou a návštevou pekla. Stačí však otvoriť okno na jednej strane a päť-šesťkrát otvoriť a zatvoriť dvere na druhej strane. Horúci vzduch unikne cez dvere a studený sa dostane dovnútra cez okno. A neminiete ani kvapku benzínu navyše.

8. Stojan na telefón z gumičky

Gumičku prevlečte cez jednu mriežku na ventilátore a telefón do nej jednoducho zasuňte. Pri prevliekaní gumičky sa vám môže hodiť otvorená spinka na dokumenty.

9. Potrebujete v aute úložný priestor? Použite organizér na topánky či kozmetiku

Stačí ho zavesiť zozadu na predné sedadlo. Tento trik využijete najmä pri výletoch a v prípade, že v aute trávite veľa času.

10. Preliačiny na aute odstráni zvon na čistenie odtokov

Najskôr polejte poškodené miesto vriacou vodou. Potom stačí použiť zvon na čistenie odtokov a vytvarovať plech do pôvodného tvaru. Prisajte ho na plech a ťahajte smerom k sebe.

11. Vnútro auta vyčistite filtrom do kávovaru

Je to veľmi savý papier, ktorý vám pomôže viac ako obyčajná handrička – tá totiž zanecháva drobné chĺpky. Môžete použiť aj trochu olivového oleja alebo ľubovoľný čistiaci prostriedok.

12. Jedlo z reštaurácie zohrejte na vyhrievanom sedadle

Pizza ostane teplá, ak ju posadíte na vyhrievané sedadlo spolujazdca kým neprídete domov.

13. Ľad odstráňte pomocou octu

Zľadovatelé okná vedia znepríjemniť život nejedného vodiča. Namiesto zúrivého zoškrabávania postriekajte auto zmesou octu a vody v pomere 2:1. Pôjde to omnoho ľahšie, pretože ľad sa začne topiť!

14. Strop auta vyčistíte šampónom

Na tomto mieste sa často tvoria fľaky, hoci netušíte, ako sa tam dostali. Použite na nich trochu šampónu alebo čistič na čalúnený nábytok.

15. Dokonalý čistič na koberce v aute

Namiešajte si ho sami – budete potrebovať iba peroxid vodíka a citrónový olej. Aj keď väčšina častí koberca je pokrytá gumovými koberčekmi, predsalen sú niektoré časti neustále vystavené obdivu spolujazdcov. Zaberie na ne práve táto zmes: peroxid zmiešajte s vodou v pomere 1:2. Pridajte pár kvapiek citrónového oleja, kvôli vôni. Zmes nastriekajte na koberec a pošúchajte kefou. Potom špinu zotrite handričkou.

 

zdroj: kreativita.info

You Might Also Like