15 skvelých nápadov ako si urobiť tú najkrajšiu verandu pred domom. Takto krásne to budete mať aj vy

Dom začína neďaleko odo dverí a prahu – začína verandou. Mnohí ľudia nedoceňujú túto časť domu a to je veľká škoda. Okrem toho, že veranda môže skvelo ozdobiť váš domov, môže sa tiež stať najkrajším a najútulnejším miestom pre trávenie času na sviežom vzduchu.

 

Vlastný dizajn verandy

Pokiaľ je vaša veranda veľmi malá ozdobte ju rastlinami. Váš domov okamžite dostane iný vzhľad.

Veľa farieb a napokon aj miesto na večerné obdivovanie prírody. Nemusíte použiť veľa nábytku. Úplne postačia hojdacie kreslá.

Ak vám priestor dovolí, na verande môžete vytvoriť príjemné miesto na večere alebo stretnutia s priateľmi.

Jednoduché a útulné.

Na verande môžete dokonca postaviť aj krb. A ak sa rozhodnete pre tento aj so zabudovaným grilom, dostanete tak kompletný altánok hneď pri dome.

Maličká veranda, ale s miestom na oddych.

Veľmi štýlový vzhľad. Ukryje vás pred dažďom aj slnkom a z pohodlia môžete obdivovať prírodu.

Ideálne riešenie pre chatový domček!

Tu je variácia verandy bez striešky. Môžete sa opaľovať alebo tráviť tu večery. Dávajte si však pozor na počasie, aby ste včas mohli spratať nábytok.

Väčšina ľudí si zvykla na verandy z dreva, ale kameň a betón tiež nevyzerajú zle. Ak máte radi sivú farbu stačí pridať zopár jasných prvkov v podobe rastlín alebo návliečok nábytku.

Veľmi útulná veranda. Zaveste krásne závesy, aby ste ich v prípade potreby mohli zatiahnuť a skryť sa pred slnkom.

Ak je váš dom starý alebo má veľmi nízke základy a tým pádom nemáte možnosť vytvoriť si tradičnú verandu, môžete si ju urobiť zo zámkovej dlažby. A markíza dodá verande šmrnc.

Správna výzdoba dokáže vyniesť na novú úroveň vybaveniu aj tejto nenápadnej verandy z tehál.

Kované prvky s priehľadnou strechou – štýlové, krásne a trvanlivé.

A napokon, stĺpy pridajú solídnosť každej budove.

RADA REDAKCIE

Zvyčajne na verandu vedie niekoľko schodíkov. Vašou úlohou bude vybrať najlepšiu veľkosť. Optimálna šírka schodov je 80-100cm. Pokiaľ je to možné šírka by mala byť čo najväčšia – veranda tak bude oveľa pohodlnejšia a krajšia. Keď šírku zmenšíte bude to mať práve opačný efekt. Dobrý uhol pre schodíky je od 27-45 stupňov.

Hĺbka výkopu pre vašu budúcu verandu by nemala byť menej ako 50 centimetrov. Je nutné výkop zasypať štrkom a pieskom a pokryť plsťou pred zaliatím betónom alebo pokrytím doskami.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like