133 potravín z Poľska nevyhovelo testom, ktoré preverilo české Ministerstvo poľnohospodárstva. Dovážané sú aj na Slovensko.

Asi takmer všetci zaregistrovali aféru so skazeným poľským mäsom, ktoré sa k nám na Slovensko dostalo. Išlo o niekoľko mäsiarstiev a taktiež škôl či reštaurácii, kde ste sa k takémuto mäsu mohli dostať. Tento problém podnietil české ministerstvo poľnohospodárstva, ktoré sa rozhodlo preveriť väčšinu potravín z Poľska. Výsledky vás naozaj prekvapia.

 

 

Až v 133 produktov, ktoré sa k nám dovážajú z Poľska sa ukázalo, že zloženie, ktoré je uvedené na obale nezodpovedná skutočnému zloženiu. Ide o produkty, ktoré sú dovážané do známych obchodných reťazcoch. Výsledky zverejnilo české ministerstvo na svojom profile na sociálnej sieti.

 

Ide napríklad o rôzne druhy syrov, ktorých rozbor ukázal, že obsahujú buď vyšší alebo nižší obsah soli než bolo uvedené na obale. Taktiež napríklad kečup, ktorého gramáž paradajok, ktorá sa udáva na obale nezodpovedá reálnej gramáži paradajok. Na obale je uvedené, že 100g kečupu bolo vyrobených z 220g paradajok. Analýza však ukázala, že reálny obsah paradajok bol iba 152g.

Taktiež ide o rôzne druhy ovocia, u ktorých je prítomné veľké množstvo pesticídov.

Zoznam produktov, nájdete na na tejto stránke: Kliknite TU

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like