13+ prírodných spôsobov, ktoré krásne prevonajú Vašu domácnosť a zbavia Vás všetkých zápachov!

Upustite od sprejov, vôní do zásuviek a bytových difúzorov. Vôňu, ktorú všetci milujeme, si nie je vždy ľahké doma udržať. Navyše, ak máte deti a domácich miláčikov, možno nebudete chcieť rozstrekovať neznáme chemikálie do vzduchu.

Ukážeme Vám 13 fantastických tipov, ako váš domov prevoňať bez chémie. Váš interiér dostane čerstvý nádych a sviežosť bude priamo omamná. Iste si nejaký zo spôsobov vyberiete a budete s výsledkami veľmi spokojní. 

 1. Eukalyptus
  Chcete niekedy uniknúť do kúpeľov, bez toho aby ste museli vynaložiť veľa financií? Tu je rýchly tip, ako si nechať rozmaznať aspoň nos: zaveste trs eukalyptu za sprchovaciu hlavicu, pustite si horúcu vodu a nechajte ju pretekať práve cez eukalyptus. Bude to úžasná vôňa.
 2. Šišky
  Vášmu domovu vdýchnu vôňu lesa. Zo šišiek môžete tiež vytvoriť krásne dekorácie v prírodnom štýle, ktorý sa skvele hodia do predsiene, alebo obývacej izby.
 3. Citrusové kocky
  Zápach, vychádzajúci z odpadu a odpadkového koša dokáže zamoriť ovzdušie v celom byte. Aby ste mu predišli, stačí len dať do formy na ľad kúsky citrónu a ocot. V prípade potreby dajte zmrazenú kocku na odtok a po zápachu nebude ani pamiatky.
 4. Potpourri
  Vytvoriť si túto ľubovoľnú, vonnú zmes, je veľmi jednoduché. Zmes vôní si môžete prispôsobiť podľa nálady a Vášho rozpoloženia.
 5. Sušené byliny
  Veľmi jednoduchý a lacný spôsob, ako prevoňať interiér Vášho bytu. Navyše tieto zavesené bylinky báječne fungujú proti moliam a inému otravnému hmyzu. Poslúži aj ako očarujúca dekorácia.
 6. Citrón a bazalka
  Osviežovač vzduchu možno ľahko vyrobiť pomocou citróna a bazalky. Vzduch krásne osvieži a prevonia. Pôsobí veľmi uvoľňujúcim a relaxačným spôsobom. Navyše, ak ich skombinujte napríklad s octom alebo alkoholom, získate aj skvelý čistič do domácnosti.
 7. Hrejivá vôňa
  Buďte kreatívni a v otvorenom hrnci s vodou uvarte všetko, čo Vám vonia. Bytom sa zrazu rozleje hrejivá vôňa všetkých pridaných ingrediencií.
 8. Williams Sonoma vôňa
  Ak ste niekedy vstúpili do jedného z týchto obchodov, potom viete, že je to jedna veľká inšpirácia sama. V obchodoch Williams-Sonoma vždy cítite veľmi špecifickú a omamnú vôňu.
 9. Osviežujúce rastliny
  Napr. blahodarné Aloe nielen že vyčistí vzduch vo Vašom byte, ale zároveň sa krásne rozvonia a jeho jemnú vôňu budete cítiť počas celého dňa. Okrem toho Aloe ničí aj zdraviu škodlivé toxíny, ktoré sa v interiéri držia.
 10. Domáci osviežovač vzduchu v spreji
  Nemusíte vynaložiť veľa financií k tomu, aby ste si byt osviežili chemickým rozprašovačom. Je aj jednoduchší spôsob. Stačí rozpustiť vonné guľôčky Unstoppables spoločne so sódou vo vriacej vode. Nechajte odstáť 30 minút. Po uplynutí tejto doby nalejte zmes do rozprašovača a použite.
 11. Levanduľa
  Levanduľový olejový sprej je jedným z obľúbených bytových osviežovačov. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať levanduľu, sódu a čistú vodu v rozprašovači. Vaša spálňa bude voňať priamo božsky. Je to podmanivo uvoľňujúce vôňa, ktorá podporuje pokojný spánok.
 12. Domáci deodorizér
  Jedlá cibula, cesnak a iné aromatické prísady síce skvele chutia, ale ich zápach sa vo vzduchu drží ešte dlho po spracovaní. Tento rýchly a jednoduchý spôsob, je veľmi účinný. Stačí pomarančové plátky, klinčeky a škoricu povariť v hrnci, a nechať rozlinúť vôňu.
 13. Postupne sa uvoľňujúce difuzér z troch vecí
  Typický difuzér si vytvoríte pomocou esenciálneho oleja, ktorý prelejete do chladného, skleneného džbánku, alebo veľkého flakónu. Do neho z časti ponoríte bambusové špajdle. Pre maximálnu spokojnosť si vyberte svoju najobľúbenejšiu silicu a užite si vôňu, ktorá sa bude postupne do Vášho bytu uvoľňovať.

Zdieľajte tieto geniálny  triky na prevoňanie Vašej domácnosti  aj s vašimi priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

zdroj: tiphero.com

You Might Also Like