12 super trikov, na čo všetko sa dá použiť sóda bikarbóna. Má omnoho viac využití, ako si myslíte

Sóda bikarbóna – univerzálny prostriedok, ktorého vlastnosti poznali už naše babičky. Používame ju pri varení, upratovaní a dokonca aj pri starostlivosti o náš zovňajšok.

 

Je dôkazom toho, že nemusíme míňať veľa peňazí na drahé výrobky. Preto vám odporúčame vyskúšať týchto 12 tipov na starostlivosť o vaše telo.

 1. Obnova a zjemnenie pokožky

Sóda premení vašu stvrdnutú kožu na rukách, lakťoch a kolenách. Pripravte si pastu z vody a sódy v pomere 3:1 a naneste ju na problematické oblasti.

 1. Do kúpeľa

Sóda má upokojujúce účinky a ak chcete, aby bola vaša pokožka hodvábne mäkká, napúšťajte si vaňu a pridajte do nej 75-80g sódy. Po okúpaní sa osprchujte, aby ste zo seba zmyli zvyšky sódy.

 1. Starostlivosť o nohy

Kúpeľ so sódou odstráni z vašich chodidiel nečistoty a zvláčni ich pokožku. Zmiešajte 2 čajové lyžičky sódy s 1 čajovou lyžičkou soli. Zalejte teplou vodou a vložte si nohy do lavóra.

 1. Čistá tvár

Slabým roztokom sódy dokonale odstránite make-up a odumreté bunky z pokožky. Potom už len postačí jemné opláchnutie tváre.

 1. Umývanie vlasov

Sóda sa dokáže vyrovnať aj bežným šampónom na vlasy. Pridajte 1/2 čajovej lyžičky sódy do vášho šampónu a aplikujte na vlasy ako zvyčajne.

 1. Na obnovu hrebeňov a kefy

Do misy nalejte 1 liter vody a pridajte 4 čajové lyžičky sódy. Namočte do nej kefy a hrebene, opláchnite vodou a vysušte,

 1. Sóda v role suchého šampónu

Ak nemáte čas na zdĺhavé umývanie vlasov, no musíte to urobiť, pretože sú mastné, nasypte na hrebeň alebo kefu sódu a prečešte si vlasy.

 1. Vyrážky spôsobené vysokou teplotou

Dajte si horúci kúpeľ, osušte sa, potrite si postihnuté miesta sódou a nechajte pár hodín pôsobiť.

 1. Bielenie zubov

Naneste si na zubnú kefku trochu sódy a soli. Vyčistite si touto zmesou vaše zuby a následne vypláchnite ústa. Okrem belších zubov sa zbavíte zápachu z úst.

 1. Starostlivosť o nechty

Pred manikúrou sa môže nechtová kožička vyživiť sódou pomocou kefky na nechty.

 1. Zmiernenie bolestí od úpalu alebo popálenia

Sóda pomáha upokojiť a schladiť miesto popálenej kože. Naneste na kožu kombináciu sódy a vody, nechajte pôsobiť niekoľko minút a opláchnite.

 1. Bodnutie hmyzom

Aplikujte na uštipnuté miesta a problém je preč.

Presvedčili ste sa, že sóda nie je len doplnok stravy? Siahnite po nej z vašej poličky a začnite sa skrášľovať!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

zdroj:sovkusom.ru 

You Might Also Like