10 zázračných spôsobov využitia jablčného octu

Ocot je a bol už po celé stáročia v domácnosti a kuchyni používaný pre rad rôznych účelov. Ide aj o starobylý ľudový liek, ktorý sa kedysi používal ako záchranné riešenie mnohých zdravotných komplikácií.

Jablčný ocot patrí medzi najobľúbenejšie a niektoré štúdie dokonca potvrdzujú, že má rad blahodarných účinkov na ľudské zdravie.

Jablčný ocot tiež pomáha pri chudnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri liečbe cukrovky druhého typu. Oplatí sa preto mať jablčný ocot doma vždy po ruke. My Vám navyše dnes ukážeme ešte ďalších 10 zázračných spôsobov, ako ocot, vo svoj prospech využiť.

1) proti ochorení krku 

Zmiešajte 1/4 šálky jablčného octu a 1 šálku teplej vody. Táto zmes je užitočné kloktadlo. Použite ho pri najmenšom náznaku choroby – všetky škodlivé baktérie v ústach budú nemilosrdne zničené.

2) Pálenie záhy

Počas 1 hodiny (Samozrejme s prestávkami) kloktajte jablčný ocot s trochou vody. Pálenie záhy veľmi zmiernia.

3) Proti prekrveniu nosovej sliznice

Ak máte pocit upchatého nosa, alebo Vám z neho neustále tečie, vypite pohár vody s jednou lyžicou jablčného octu. Ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovú, kyselinu jablčnú, kyselinu mliečnu a kyselinu citrónovú. Tieto látky uvoľňujú hlieny.

4) Proti lupinám

Jablčný ocot posilňuje vlasy, robí je sviežimi a lesklými. A navyše ocot zničí lupiny! Zmiešajte 1/4 šálky octu s 1/4 šálkou vody a naneste do vlasov. Ponechajte po dobu 15 minút. Potom opláchnite bežným spôsobom.

5) Proti krčom

Kŕče sú často odrazom toho, že máme nedostatok draslíka. Preto zmiešajte 2 lyžice octu a 1 lyžicu medu sa pohárom teplej vody. Vznikne Vám domáci liek proti kŕčom.

6) Proti svrbeniu

Máte na pokožke nejaké svrbivé miesto? Naneste pomocou vatového tampónu presne na tieto miesta trochu octu. Ocot neutralizuje a má antibakteriálne účinky.

7) Bradavice

Niektoré bradavice možno naozaj odstrániť každodenou aplikáciou jablčného octu.

8) Proti zápachu nôh

Ocot si hravo poradí s plesňami. Pridávajte si po dobu niekoľkých dní do kúpeľa jablčný ocot a tento problém sa Vás prestane raz a navždy týkať.

9) Proti nadúvaniu

Trápi Vás nadúvanie, vypite pred jedlom pohár vody s octom. Posilňuje tráviaci trakt a zrýchľuje metabolizmus.

10) Proti zápachu v dome

Vytvorte si malý rozprašovač pomocou vody a octu. Pri pravidelnom použití zápach jednoznačne zmizne.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like