10 účesov, ktoré Vás zoštíhlia: Stavte na strih vlasov, ktorý vám uberie kilá

Legitímna požiadavka: „Zoštíhlite ma.“ Máte na sebe hnedú halenu a sedíte v salóne hľadiac na Vášho kaderníka v zrkadle. Prečo by nemohla táto osoba s hrebeňom a nožnicami obrátiť Vašu tvár z bacuľatej a okrúhlej na dlhú a štíhlu ako majú všetky filmové hviezdy?

Môže sa to stať. Niet pochýb o tom, že niektoré účesy urobia tvár štíhlejšou a niektoré zasa okrúhlejšou. Ukážeme Vám, čo máte a čo nemáte robiť.

Nie: Vlasy dlhé po bradu

Tento účes nikdy nevyjde z módy. Ale iba niektorí ľudia s určitým typom tváre môžu nosiť tento účes. Ak čítate tento článok, pravdepodobne máte okrúhlejšiu tvár, a preto Vám poradíme, aby ste tento účes nevolili, a tu je dôvod prečo:

Ak chcete, aby Vaša tvár vyzerala štíhlejšie, nosenie účesu, ktorý rámuje Vašu tvár len pritiahne viac pozornosti na jej zaoblenie. Taktiež ak máte dvojitú bradu, ktorú by ste najradšej schovali, dĺžka tohto účesu pritiahne pohľady práve na tento problém. Tento typ účesu niekedy pridá objem na stranách hlavy, čo robí tvár ešte viac širšou. Namiesto tohto účesu, zvoľte dlhší účes, ktorý predĺži tvár, alebo skráťte vlasy ešte viac ako po bradu, čo pritiahne pohľady nahor.

Áno: Melír

Pridanie trochu farby do všetkého je vždy dobrý nápad, a Vaše vlasy nie sú výnimkou. Samozrejme nehovoríme o ružových pruhoch vo vlasoch, ale niektoré prírodné melíry polichotia každej tvári, pokiaľ sú jemné.

Tu je dôvod prečo: Pridaním melíru do vlasov rozjasní Vašu tvár, dodá jej mladší a chudší vzhľad. Postavenie tmavej a svetlej vo vlasoch napodobňuje pruhy. Zvislé pruhy priťahujú oči hore a dole, čo robí tvár štíhlejšou. A ak sú Vaše vlasy rovné a nudné, melír im dodá lesk a objem, čo je vždy dobrá vec.

 

Áno: Kvalitné výrobky

Viac objemu vo vlasoch zmenší na pohľad Vašu tvár, a objem vlasov sa dosiahne používaním vlasových výrobkov. Ak používate vysoko kvalitné výrobky, získate vysoko kvalitné výsledky. Tak sa uistite, že používate dobré šampóny, krémy a pomády, aby Váš zoštíhľujúci strih vydržal tak dlho ako si želáte. A zapamätajte si – vysoká kvalita nemusí vždy znamenať super drahé. Popozerajte sa po obchodoch a v časopisoch, ktoré výrobky sú tie pravé pre Vás.

 

Nie: Rovná ofina

Rovno ostrihané, ťažké ofiny môžu mať moderný vzhľad, ale nie je to ten, čo Vám predĺži tvár. Rovné ofiny robia Vašu tvár kratšou a širšou. Takže, ak máte okrúhlu tvár, najlepšie je vyhnúť sa tomuto účesu.

Ak jednoducho musíte mať tento účes, aspoň sa uistite, že ofina začína vysoko. Objem na vrchu hlavy pridá ilúziu predĺženia tváre. Tiež by ste mohli kaderníčku poprosiť, aby Vám ostrihala vlasy do postupna pre jemnejší vzhľad s ofinou.

 

 

 

You Might Also Like