10 spôsobov, ako dosiahnuť rýchly RAST MIHALNÍC už za jeden mesiac

Tiež vás trápia extrémne riedke mihalnice? Našli sme niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si vypestovať dlhé riasy bez toho, aby ste sa museli uchýliť k nákladným procedúram v salónoch krásy.

#10. Prečesávanie

Prečo to funguje: Prečesávanie zlepšuje tok krvi a stimuluje rast rias.

Čo robiť: Použite špeciálnu kefku alebo dôkladne umytú kefku zo staršej maskary. Použite niekoľko kvapiek vitamínu E a „prečesávajte“ si vaše riasy 5 minút 2-krát do dňa.

#9. Oleje

Prečo to funguje: Ricín, kokos a olivové oleje obsahujú mastné kyseliny, ktoré poskytujú výživu folikulom a udržiavajú mihalnice zdravé.

Čo robiť: Dajte kvapku oleja na čistú kefku alebo prst a naneste ju na riasy pred spaním. Môžete použiť jeden druh oleja alebo zmes viacerých.

#8. Toaletná vazelína

Prečo to funguje: Toaletná vazelína upokojuje a hydratuje suché riasy.

Čo robiť: Starostlivo naneste malé množstvo vazelíny čistou kefkou alebo prstom pred tým, než sa presuniete do postele. Zabráňte kontaktu s očami. Ráno zmyte.

 

#7. Dobrá výživa

Prečo to funguje: Nedostatok vitamínov môže viesť k strate vlasov a mihalníc.

Čo robiť: Jedzte viac bielkovín, vitamínov a potravín bohatých na mastné kyseliny: orechy, mäso, ryby, vajcia, ovocie a zeleninu.

#6. Zelený čaj

Prečo to funguje: Zelený čaj obsahuje antioxidanty a vitamíny, a preto sa používa v kozmetických výrobkoch a pri ošetrovaní vlasov.

Čo robiť: Urobte šálku silného zeleného čaju, nechajte ho vychladnúť a aplikujte ho dvakrát denne vatovým tampónikom na vaše riasy.

#5. Aloe vera

Prečo to funguje: Aloe šťava a dužina sú dobré pre posilnenie a výživu vlasov.

Čo robiť: Vezmite si čerstvý list z aloe, vytlačte niekoľko kvapiek šťavy a aplikujte na vaše riasy. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno si oči umyte. Na zlepšenie účinku zmiešajte šťavu z aloe s ricínom alebo olivovým olejom.

4. Masáž

Prečo to funguje: Masáž zlepšuje výživu rias a stimuluje ich rast.

Čo robiť: Umyte si ruky. Naneste niekoľko kvapiek olivového alebo kokosového oleja na prsty a masírujte očné viečka a riasy po dobu 5 minút. Opakujte tento postup niekoľkokrát týždenne.

#3. Maska z vajec

Prečo to funguje: Vajcia obsahujú biotín a vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú posilňovať vlasy a riasy a zabraňovať ich strate.

Čo robiť: Zmiešajte 1 vajce a 1 lyžičku glycerínu alebo vazelíny. Aplikujte zmes na riasy. Opakujte postup 3 krát týždenne niekoľko mesiacov.

2. Čistenie

Prečo to funguje: Ponechanie riasenky na vašich riasach pred spaním, sa rovná ponechaniu spreju na vlasy cez noc. Ak sa vaše riasy dotýkajú vankúša, môžu byť poškodené.

Čo robiť: Odstráňte váš make-up dôkladne. Použite odličovacie prostriedky alebo olivový olej, ktorý je tiež dobrým čistiacim prostriedkom.

#1. Odpočinok

Prečo to funguje: Komponenty v niektorých maskarách, napríklad vodotesných, môžu spôsobiť suché a krehké riasy.

Čo robiť: Z času na čas doprajte očiam trochu odpočinku, aspoň 1-2 krát týždenne. Aby ste predišli infekciám očí, neváhajte zahodiť starú maskaru každých 3-6 mesiacov,

Niekoľko ďalších tipov

 • Neťahajte riasy. Mnoho dievčat si ich počas vytáčania neúmyselne vytrhne. Pamätajte, že korene rias nie sú také silné a ľahko vypadnú.
 • Žiadna liečba nie je schopná poskytnúť okamžité výsledky. Prvé výsledky sa môžu prejaviť počas niekoľkých týždňov. Sú spojené s fázami rastu rias.
 • Denná starostlivosť môže zlepšiť celkový stav a zabrániť poškodeniu rias. Ale nemôžete ovplyvniť gény.
 • Zvyčajne človek stráca 4 riasy denne. Ak stratíte viac ako 4 riasy denne, kontaktujte svojho lekára a skontrolujte štítnu žľazu.

Ak už predsa máte riedke mihalnice a zvyknete si lepiť tie umelé. Pozrite si ako to robiť správne.

 

Zhrnutie:

 1.  Prečesávanie zlepšuje tok krvi a stimuluje rast rias.
 2. Ricín, kokos a olivové oleje udržiavajú mihalnice zdravé.
 3. Toaletná vazelína upokojuje a hydratuje suché riasy.
 4. Nedostatok vitamínov môže viesť k strate vlasov a mihalníc.
 5. Zelený čaj obsahuje antioxidanty a vitamíny, a preto sa používa aj na priame aplikovanie.
 6. Aloe šťava a dužina posilňuje výživu vlasov.
 7. Masáž zlepšuje výživu rias a stimuluje ich rast.
 8. Maska z vajec zabraňuje strate rias.
 9. Večer odstráňte váš make-up dôkladne.
 10. Z času na čas doprajte očiam trochu odpočinku

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like