10 snových symbolov, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať. Dozviete sa o sebe niečo o čom ste nemali ani tušenia!

Už po stáročia sme my ľudia boli fascinovaní snami a ich významom. Koncom 19. storočia psychoterapeut Carl Jung, najviac známy vďaka svojim archetypom a teóriou hromadného podvedomia, začal usudzovať, že študovaním snov otvárame dvere do vyššieho vedomia a duchovného sveta. Avšak, za tým čo sa deje počas spánku je obyčajná veda. Tím výskumníkov v ATR Výpočtovom Laboratóriu Neurológie v Kjóte, Japonsku, preskúmali skeny mozgu počas identifikácie vizuálnej predstavy snov. Z tohto vyvodili, že svoje sny pozorujeme rovnakým spôsobom ako pozorujeme náš „prebudený“ svet.

Za účelom analyzovať sny, musíme však najskôr študovať naše správanie počas bežných denných aktivít. Sú sny len prehrou vizuálnych stimulácií, ktoré vnímame kým nespíme alebo sú to správy s radami z vyššieho vedomia? Čo znamenajú tieto symboly? Ako ich môžeme interpretovať a analyzovať, aby nám predali správu?

 

  • Lietanie

 

Sny o lietaní často naznačujú potrebu niečo dosiahnuť. Kam ideme? Ako sa tam dostaneme? Máme problémy navigovať svoj život? Sny, v ktorých lietame, majú tendenciu nám „dobiť baterky“ zatiaľ čo spíme. Po prebudení máme pocit slobody, a že sme schopní dosiahnuť čokoľvek po čom túžime.

 

  • Vodopády

 

Sny o vode väčšinou vyjadrujú emočný stav našej mysle. Voda symbolizuje očistenie, takže sny o vodopádoch majú veľký význam. Reprezentujú nové začiatky a všetko staré sa odplaví.

Keď sa vám nabudúce bude snívať o vodopáde položte si tieto otázky: Je vodopád malý alebo veľký? Ako vnímate svoje prekážky? Je vodopád v tmavej džungli alebo na krásnej pláži?

 

  • Zuby

 

Sny o zuboch sú dosť bežné. Nie všetky zuby však symbolizujú starnutie. Vytrhnutie zubov znamená, že niečo potrebuje vyjsť na svetlo, zatiaľ čo zhnité zuby predstavujú zadržaný strach a úzkosť. Vypadávanie zubov sa v týchto snoch objavuje najčastejšie. Zvyčajne sú odvodené z nových situácií, ktoré spôsobujú stres: nová práca, strach zo straty, nedostatok energie vo vzťahu, alebo lži, ktoré uchovávame skryté.

Ak sa vám v snoch objavia zuby opýtajte sa samého seba: Aké pocity máte o svojich zuboch? Zuby používame na dodávanie výživy nášmu telu. Ako dodávame živiny nášmu životu?

 

  • Smrť

 

Snívanie o smrti je oveľa bežnejšie než si väčšina ľudí chce pripustiť. Čo ako morbídne to znie, snívať o smrti zvyčajne znamená iba koniec niečoho. Smrť je ukončenie niektorých častí nášho ega. Je tu smrť úzkosti a strachu. Smrť situácie. Smrť myšlienky alebo nápadu, dovoľujúca zrodenie novej. Snívanie o smrti alebo zomieraní môže byť psychologický aspekt pracovania na veľkých emočných zmenách.

Ak sa vám v snoch objaví smrť pýtajte sa nasledovné: Boli ste to vy kto zomrel? Bol to niekto milovaný? Tieto sny môžu poskytovať návod, ako sa preniesť cez ukončený vzťah, a vytvoriť si komfort.

 

  • Tehotenstvo

 

Pokiaľ sa vám sníva o tehotenstve, symbolizuje to významný rast a vývoj. Môže byť zameraný na budúce projekty a túžby.

Pri predstave tehotenstva vo vašich snov sa pýtajte tieto otázky: Čo sa pokúšate vytvoriť? Akú zmenu prežívate vo vašom „prebudenom“ svete? Pri tehotenstve čakáte možnosti? Sny o tehotenstve môžu priniesť plodné nápady do práce alebo do vzťahu.

  • Domy

 

Ak sa vám v snoch objavujú domy predstavuje to vaše ja a rôzne aspekty osobnosti. Podľa typu domu a rôznych izieb sa interpretácia môže ešte prehĺbiť. Domy sú o bezpečnosti a pohodlí. Podkrovie predstavuje skryté spomienky, zatiaľ čo suterén môže znamenať intuíciu a podvedomie.

Ak sa vám sníva o domoch pýtajte sa seba: Ako sa staráte o svoje telo? Ako vnímate samých seba vo svete?

 

  • Peniaze

 

Sny o peniazoch nám umožňujú zobudiť sa s toľkou vďakou. Snívanie o peniazoch je o šťastí a o tom akú cenu si prikladáme. Výhra v lotérii symbolizuje zmenu v životnom štýle, zbavovať sa peňazí predstavuje strach zo straty. Peniaze v snoch sa týkajú jadra našich emócií voči dostatku a prosperite. Finančná stabilita alebo straty sú často faktormi stresu v našich životoch.

Nabudúce keď budete mať sny o peniazoch pýtajte sa: Stratili ste prácu? Máte dlhy? Čo by ste robili keby ste vyhrali v lotérii? Vzťah k peniazom je málokedy niečo na čo hneď po prebudení zabudneme. Peniaze predstavujú tok života.

  • Cudzoložstvo

 

Snívanie o podvádzaní znamená sexuálne túžby a nutkania, ktoré sú potlačené alebo sa chcú prejaviť. Tieto druhy snov so sebou tiež nesú osamelosť a strachy, problémy s vlastnou hodnotou, a podvedomé akceptovanie problémového vzťahu.

Pri snívaní o cudzoložstve sa pýtajte tieto otázky: Bojíte sa straty milovanej osoby? Nie ste šťastní vo svojom vzťahu? Aký pocit máte zo svojho tela a svojich túžob?

 

  • Oheň

 

Podľa kontextu môžu mať sny o ohni viacero významov. Oheň v diaľke predstavuje túžbu po zmene, zatiaľ čo hra s ohňom môže byť varovaním pred riskantnými aktivitami. Ak snívate o založení ohňa symbolizuje to hnev a pocit potlačenia.

Pýtajte sa seba: Vyhýbate sa riskantným situáciám? Trávite deň zahasovaním ohňov?

 

  • Nahota

 

Sny o nahote sú dosť bežné. Dotýkajú sa nášho strachu z odhalenia. Pokiaľ snívame o niekom inom, kto je nahý, môže to znamenať „holú pravdu“ o situácii alebo predpovedať zakázanú aféru. Tiež to môže znamenať stratu rešpektu. Nahota je o akceptovaní chybičiek a nedostatkov. Ako pri prebúdzaní, je to o tom ako veľmi sme pred svetom odhalení.

Ak ste v sne nahí opýtajte sa: Bojíte sa byť videní takí akí ste? Odhaľujete sa príliš?

Sny reprezentujú časti našich životov, ktoré sa dajú analyzovať miliónom spôsobov, a jedine ten komu sa snívajú dokáže posúdiť ich emočný stav. Toto bolo len pár návrhov do sveta nočných správ; myseľ, telo a duch sú prepletené a to ako vnímame samých seba sa stále znova a znova prehráva počas spánku.

Myseľ sa vždy bude zúfalo pokúšať diktovať, s pomocou krátkych vízií, akým smerom sa budú naše emócie uberať. Úzkosť alebo radosť môžu zmeniť spôsob akým spíme. Je len na nás, byť si reálne vedomí toho kým sme počas dňa.

„Sny… vždy sa snažia vyjadriť niečo čo ego nepozná a nerozumie.“ – Carl Jung

 

zdroj: powerofpositivity.com

You Might Also Like