10 signálov, ktoré nemôžeme ignorovať! Môžu signalizovať leukémiu!

Rýchla a včasná detekcia rakoviny je pre výhru nad týmto zákerným ochorením kľúčová. Niekedy prvé príznaky úplne ignorujeme, namiesto toho aby sme okamžite zakročili! 

Následovné príznaky neignorujte a iba tak môžte zabrániť nevyhnutnému koncu, ktorý táto zákerná choroba prináša.

 

1. BOLESŤ KOSTÍ, BOLESŤ SVALOV A KĹBOV

Máte dojem, že vás často bolia kosti, najmä kosti stehien a paží? Ide o závažný prejav tejto zákernej choroby.

2. BOLESŤ HLAVY

Ťažké bolesti hlavy, často sa objavujú hneď po prebudení. Časté je aj nočné potenie, celkový pocit boľavého tela a bledosť – tieto príznaky by ste nemali ignorovať, pretože sa jedná o prejavy kardiovaskulárnych problémov, ktoré sú spojené s leukémiou.

 3. ÚNAVA A SLABOSŤ

Čím menej máte červených krviniek, tým menej je kyslíka v tele, objavuje sa anémia, celková slabosť, bolesť svalov, celodenné ospalosť. Častý je aj nevysvetliteľný pokles energie a fyzickej výkonnosti.

4. Problémy s dýchaním
Príliš málo kyslíka v tele spôsobuje problémy s dýchaním. Náhly pocit dusenia, zrýchlené dýchanie bez zjavného dôvodu – tieto príznaky nepodceňujte.

5. ŠKVRNY NA KOŽI PO CELOM TELE

Červené škvrny či drobné škvrnky, ktoré sa objavujú prevažne na hrudníku, chrbte, tvári a pažiach. Ide o problém s krvným obehom.

 6. Zvýšená tvorba modrín a zle sa hojace rany

Telo má v dôsledku leukémie čím ďalej tým menej krvných doštičiek. Objavujú sa početné modriny, a aj tie najmenšie rany dlho krvácajú a dlho sa aj hoja.

Je to zákerná choroba, ktorú nemôžme podceňovať, preto Vám odporúčame, ak máte najmenšie podozrenie, následujúci deň vyhľadajte lekára.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like