10 signálov, ktoré nám vysiela naše telo a mali by sme ich brať vážne. Môžeme sa tak vyhnúť vážnemu ochoreniu, ktoré nemožno podceňovať

Naše telo je ten najzložitejší mechanizmus na svete. Neustále nám vysiela informácie o určitých nedostatkoch v našom vnútri. Ruku na srdce, skutočne patríte k tým, ktorí nad varovnými príznakmi nemávnou rukou a idú sa dať vyšetriť k lekárovi? Netreba zabúdať, že sme ľudia a keď nám prestane slúžiť zdravie, nič už nebude ako predtým.

 

 

Rozhodli sme sa posvietiť si na 10 najčastejších alarmov nášho tela, ktoré sa nám snaží povedať, že niečo nie je v poriadku.

Tmavé kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami môžu byť spôsobené jednak nedostatkom spánku. To by bola ale tá lepšia varianta, ktorá má jednoduché riešenie – vyspať sa. Aspoň 7-8 hodín denne, tak ako odporúčajú lekári. Horšie je, ak sú tmavé kruhy pod očami príznakom ako je anémia. Telo nám vtedy produkuje príliš málo červených krviniek, čo je dôvod, prečo koža pod očami začne tmavnúť. A anémia má rôzne príčiny, ktoré nepochybne treba hľadať.

 

 

Zmena farby prstov

Pokiaľ si v poslednom čase všímate, že vaše prsty akosi menia farbu, vedzte, že by ste mali zbystriť pozornosť a zájsť k lekárovi. Tento jav sa nazýva Raynaudov fenomén. Ide o stav, v ktorom nízke teploty spôsobujú kŕče krvných ciev, čo vedie k zmene farby na kožu prstov. Treba sa dať vyšetriť!

 

 

 

Rozmazaný obraz

Pokiaľ máte často unavené oči a začnete pozorovať, že miestami prestávate spoznávať ľudí či dopravné značky z normálnej do tej doby pre vás viditeľné vzdialenosti, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vo vašich očiach rozvíja krátkozrakosť či astigmatizmus. Navštívte očného lekára, pretože zanedbaním očná starostlivosť netrápi len svoj zrak, ale pridružujú sa k tomu aj ďalšie ochorenia, najčastejšie neurologického charakteru.

 

 

 

 

Muchy pred očami

Môžu vyzerať ako čokoľvek – vidíte pred očami bodky, prúžky, vlnky či hocijaký iný tvar a vždy sa objaví náhle. Vidíte je predovšetkým, keď sa pozeráte do svetla, alebo ste v svetlej miestnosti. Ak takéto javy nezmizne počas jedného týždňa, môže ísť o predstupeň šedého zákalu, alebo iných závažných očných problémov. Rozhodne je potrebné navštíviť lekára. Pri neliečenom šedom zákalu hrozí aj slepota.

 

 

 

 

Muzikanti v bruchu

V bruchu nám väčšinou škvŕka v dôsledku fungovania našich čriev. Pokiaľ u vás muzikanti v bruchu vyhrávajú od narodenia, netrápte sa. Pokiaľ ste ale doteraz také vyhrávania z brucha nemali a aby toho nebolo málo, v poslednej dobe vás pobolieva žalúdok, navštívte gastroenterológ.

 

 

 

 

Olupovanie kože

Olupovanie kože je akútnom signálom nedostatku vitamínov. Správna výživa a vitamínové doplnky všetko vráti do normálu a vaša tvár, alebo ruky, kde sa koža najčastejšie olupuje, budú opäť ako predtým. Ak je však taký kožné „peeling“ spojený so svrbení, utekajte ku kožnému. Mohli ste totiž pokojne chytiť mikózu či iné hubové ochorenia, čo je v mnohých prípadoch mimoriadne nepríjemná záležitosť.

 

 

 

 

Čiastočná strata čuchu

Strata vnímania vôňe je u starších ľudí dôsledkom poškodenia nervového systému. Ak ste však pomerne mladý človek az času na čas prestanete cítiť vône, dajte sa vyšetriť odborníkom. Môžete mať vážnu vírusovú infekciu as vírusy sa neradno zahrávať, najmä ak nevieme o aké ide.

 

 

 

 

Šklbanie okom

Šklbanie očných viečok môže svedčiť o únave vašich očí. Mimoriadne nepríjemné je, keď vám začne viečkom šklbať v spoločnosti, pretože je to pomerne viditeľné a pre mnohých aj desivé. Ak sa chcete šklbanie v očiach zbaviť dávajte si na oči kozmetický tampón namočený v chladnom mlieku. Ak to nebude fungovať a šklbanie neprejde, vyhľadajte okamžite neurológa. Je možné, že šklbanie je signálom vážne nervové poruchy.

 

 

 

 

Tinnitus

Tinnitus – pocit zvonenie alebo šumu v ušiach. Mnohí odborníci varujú, že takéto signály sú veľkou hrozbou pre naše zdravie. Súvislé zvonenie a šum v ušiach je však s najväčšou pravdepodobnosťou príznakom spustenie patologického ochorenia. Najčastejším dôvodom býva stály hluk na pracovisku.

 

 

 

 

Boľavý ramenný kĺb

Niektorí ľudia cítia svoje ramená pri každom pohybe. Táto nestabilita ramenného kĺbu je stav, ktorý môže byť zapríčinený aktívnym športovaním v mladom veku. Či ste už športovec boli alebo nie, problémy s ramenným kĺbom sú nebezpečné, pretože vedú k častým úrazom a dislokáciu. Najlepšie riešenie je poradiť sa s lekárom.

 

 

 

You Might Also Like