10-ročný chlapec nechce ísť spať, pretože sa bojí, že umrie. To, čo jeho matka napísala, vás rozplače.

Pre rodičov neexistuje nič horšie, než sledovať utrpenie svojho dieťaťa. Jessica Medingrová z Texasu každý deň už od roku 2012 bojuje o život svojho malého syna. Drake má leukémiu. Niektorých z vás môže tento príbeh bolieť. My si však myslíme, že o utrpenie rodín sa hovorí málo. Práve vďaka tomuto príbehu budeme schopní prejaviť viac empatie.

Drake musel prerobiť niekoľko operácií, mnoho krvných transfúzií a chemoterapii. Jeho bolesť ide len ťažko opísať. Zdalo sa, že choroba je na ústupe. V apríli 2016 sa mohol znovu venovať športu – hral futbal, ktorý bol jeho vášňou. Bohužiaľ mu o 6 mesiacov neskôr diagnostikovali rakovinu semenníkov a nočná mora sa vrátila.

 

Jessica zdielala množstvo fotiek, posledné 2 ale dojali všetkých. Žena ich na internete zdieľala aj napriek tomu, že vedela, že ju čaká vlna kritiky. Z tohto dôvodu napísala:

„Tieto fotografie zdieľam všetkým, ktorí bojujú s rakovinou, čaká ich alebo majú za sebou chemoterapiu. Chcem vám povedať niečo veľmi bolestného, ale zato pravdivého. “

„Túto fotografiu som urobila dnes ráno a skôr, než začnete kričať a písať komentáre typu: Ako ste len mohli zdieľať fotografiu svojho syna v plienke, alebo niečo podobné. Musíte najskôr vedieť 2 veci:

1. neukazuje nič viac, čo by ste nemohli vidieť napríklad na pláži.
2. Nie vždy je život krásny ako z filmu, alebo ako by sa to mohlo niektorým idealistom zdať.
Život je bolestný a choroby ničia ľudí.

Dnes ráno som pomohla Drakeovi dostať sa do kúpeľne. Áno, nosí plienku, pretože v 75% dňa nemá silu ovládať základné fyziologické potreby. Zostala z neho len kosť a koža. Musím ho doslova žobrať o to, aby k večeru zjedol JEDNU fazuľu, alebo aby za celý deň vypil JEDEN pohár vody.

Viete, aké to je, keď chce syn s vami spať v jednej posteli, v ktorej sa bojí zostať sám, keby sa niečo stalo? A to „niečo“ znamená, že umrie. Viete si predstaviť rozhovor s 10-ročným dieťaťom, ktoré sa vás pýta, či na neho čaká otecko a či si s ním bude môcť rozprávať alebo sa hrať?

Niekedy je slabý natoľko, že nedokáže celý deň vstať z postele. Väčšinou je na invalidnom vozíku. Keď sa rozprávame, zaspí – choroba ho veľmi vyčerpáva. Často zvracia, aj napriek tomu, že nič nejedol. Nepočítam to obrovské množstvo liekov, ktoré musí brať a ktoré som mu nanútila spoločne s lyžičkou jogurtu. Čím ďalej, tým častejšie mi hovorí: MAMI, JA SA Z TOHO nedostanem. V takýchto okamihoch si neželá, aby sa ho ktokoľvek dotýkal, pretože ho všetko bolí. Každý deň žobre o morfium. Každý deň mi opakuje, že má strach, že sa nedožije svojich 11. narodenín. Vtedy mu poviem, že budem bojovať za neho, keď on nebude mať dostatok síl. Máme len jeden druhého.

 

Drake je celý môj svet. Odkedy som sa dozvedela, že som tehotná, je mojím najväčším požehnaním. Je mojou láskou, radosťou, úsmevom, ale aj mojimi slzami a bolesťou. Je pre mňa celý môj život. „

Jessica založila konto, kde zbiera peniaze na liečbu syna. Táto matka nám pripomína, že sa nejedná o pohľad na umierajúce dieťa … musíme vedieť, že za chorobou sa ukrýva obrovská únava, bolesť, ale tiež aj silná vôľa a nádeje. Drakeovi držíme palce!

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

Zdro: FACEBOOK

You Might Also Like