10 prvých dám, ktoré doslova zatienili manželov

Prvé dámy sú vždy pod drobnohľadom. Mali by vyzerať úžasne a byť vzorom vo všetkom: od spoločenských aktivít s rodinou až po módu. Najlepšie majú šarm, vtip, štýl a silný charakter.

Tento článok je venovaný manželkám štátnych vodcov, ktorým sa podarilo získať srdce miliónov ľudí.

Jacqueline Kennedy, USA

„Mojou úlohou je ukázať svetu, že Amerika nie je krajina zlého vkusu,“ povedala Jacqueline Kennedy, manželka amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. A uspela: ako ikona štýlu, Jacqueline stále inšpiruje návrhárov a filmárov. „Šaty by mala byť dostatočne úzke aby ukázali, že ste žena a dosť voľné aby ukázali, že ste dáma.“ Jackie tiež zaujal ľudí so svojou jemnosťou, humorom, ostrým vtipom a večnou oddanosťou manželovi.

Michelle Obama, USA

Živá a prirodzená, Michelle Obama získala rešpekt. Pre obéznych v Amerike zahájila program s názvom „Rozhýbme sa!“ a taktiež založila záhradu v Bielom dome, ako príklad zdravej výživy. Jej zmysel pre štýl stojí za zvláštnu pochvalu: ženský a módny. V rečníctv Michelle zatienila aj svojho manžela.

Grace Kelly, Monako

Krásna a úspešná hollywoodska herečka zanechala filmovú kariéru, aby sa stala princeznou. Vydala sa za Rainiera III, princa Monaka. Na prvý vianočný ples ako princezná, Grace pozvala deti z celého kniežatstva. V roku 1982 zomrela pri nehode. Bola naozaj kultová postava.

Carla Bruni, Francúzsko

Úspešná topmodelka, speváčka a poetka s krásou a inteligenciou – svet ju poznal skôr, ako počul o politike Nicolasa Sarkozyho. Napriek trochu škandalóznej minulosti sa Carla rýchlo stala obľúbenou u francúzskych žien, predovšetkým kvôli jej láske k prírode.

Melania Trump, USA

Trumpovci zanechávajú rôzne dojmy, ale jedna vec je istá: Melania vyrazí dych všetkým prítomným. Svoju kariéru začala v 16 rokoch, predvádzala na výstavách v Miláne a Paríži. V roku 1999 stretla Donalda Trumpa. Miliardára odmietla, ale on sa jej začal dvoriť tak horlivo, že čoskoro boli jeho pocity opätované.

Chantal Biya, Kamerun

Prvá dáma Kamerunu nemôže zostať bez povšimnutia. Chantal sa zaoberá charitou a je po nej pomenované prvé africké Medzinárodné referenčné centrum na výskum prevencie HIV/AIDS. Mimo svojej krajiny je láskavá a očarujúca prvá dáma Kamerunu a je známa oveľa viac, než jej manžel, prezident Paul Biya.

Sheikha Mozah bint Nasser Al Missned, Katar

Jej výsosť Sheikha Mozah bint Nasser Al Missned, je jednou z najštýlovejších žien Východu. Napriek tradícii v regióne sa Mozah objavuje na verejnosti s odkrytou tvárou, má doktorát, bol jej udelený čestný Rád britského impéria, a je osobitnou vyslankyňou UNESCO.
Ona je považovaná za „šedú kardinálku“ Kataru. Jednoducho stačí spomenúť skutočnosť, že súčasný Emir Tamim bin Hamad Al Thani nebol najstarší syn a dedič. Na rozdiel od obvyklého princípu seniority, nasledovníkom trónu sa stal syn Sheikhy Mozah. Modernizácia krajiny a vytvorenie vzťahov so západnom sú jej úspechy.

Kráľovná Letizia, Španielsko

Letizia, manželka španielskeho kráľa Filipa VI, je krásny prominent, módna ikona a matka dvoch pôvabných dcér. Kráľovná je v zahraničí slávnejšia, než jej kráľovský manžel – aspoň u žien, ktoré čítajú módne časopisy, pretože o nej vždy píšu. Letizia mala vynikajúcu kariéru ako novinárka. Potom, čo sa stala princeznou, získala rad ocenení za svoje úspechy v oblasti ochrany detí a podporu kultúry a vzdelávania.

Kráľovná Rania, Jordánsko

Táto elegantná žena je manželkou kráľa Jordánska a matkou štyroch detí. Raniin príbeh je ako z modernej Popolušky. Ako obyčajné dievča pracovala v kancelárii Citibank v Ammáne, kde stretla svojho budúceho manžela.
Kráľovná hovorí, že sa považuje za pravú arabskú ženu a venuje väčšinu svojho času rodine. Ale medzitým stojí na čele fondu, ktorý bojuje za práva žien, je proti zneužívaniu detí, podporuje programy očkovania a darcovstva orgánov a jej cieľom je vybaviť všetky školy Jordánska počítačmi. Rania je aktívne zapojená do medzinárodnej politiky a je mecenášom umenia.

„Pivonková víla“ Peng Liyuan, PRC

Manželka čínskeho prezidenta je známa čínska speváčka. Keď sa v roku 1986 zoznámila so svojím budúcim manželom, takmer nikto nepočul o ňom, ale Peng Liyuan bola dobre známa a milovaná. Je múdra, má silný charakter a značný vplyv na vidieku. A ako by toho nebolo dosť, ona je tiež major generál.
Peng je medzi ľuďmi nazývaná „Pivonková víla“. Pivonka, ako obzvlášť ctená kvetina v Číne, je spájaná so symbolom cisárstva a stelesňuje krásu a zmyselnosť.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like