10 najlepších dámskych vôní všetkých čias, ktoré sa hodia naozaj každej žene! Tieto esencie sú najpopulárnejšie

Okrem zovňajšku si na človeku ako prvé všimneme jeho vôňu. Teda nie tak celkom všimneme, ale skôr zacítime. Kvalitné parfumy cítiť doslova na niekoľko metrov, nie však dotieravo a nepríjemne. Ako sa stať dokonalou femme fatale? Treba mať vždy po ruke báječný parfum.

 

Existuje množstvo prieskumov, ktoré sa týkajú toho istého – vplyvu vône na prvý dojem pri stretnutí dvoch ľudí. Výsledky hovoria jasne. Dobrá vôňa dokáže prilákať muža k žene viac, než jej zovňajšok. Pozrite sa, ktoré parfumy vám môžu ľahko privolať osudovú lásku.

Vôňa plodí lásku

Na niekoho pôsobia omamne sladké vône, na iného zasa citrusové. Parfuméri sa ale zhodujú v jednom, a síce, že tieto štyri druhy vôní na mužov pôsobia ako magnet. Pri ich výbere by sme sa mali riadiť tým, z čoho sú zložené.

Citrusová vôňa

K citrusovým vôňam patria ingrediencie ako kadidlo, santalové drevo, pižmo. Tieto vône sú teplé a svieže, no v ľuďoch vyvolávajú zvláštnu citlivosť a pôsobia skôr na podvedomej úrovni. Kvalitnú citrusovú vôňu nemusí zacítiť každý hneď, uvedomíme si ju skôr až po čase, niekedy dokonca až vtedy, keď už jej majiteľ pri nás nie je.

Kvetinová vôňa

Väčšina mužov verí, že ženy a kvety majú veľa spoločného. Pri výbere kvetinových vôní, ktoré vydržia dlho, sa riaďte tým, aby sa v parfume nachádzala napríklad gardénia, fialka, kosatec, pivonka, ruža. Prítomnosť týchto vôní v parfume pôsobí na mužov okamžite. Prieskumy dokonca ukázali, že kvetinové vône pôsobia na mužov príjemne najmä preto, lebo sa im spájajú s ich raným detstvom a dospievaním, kedy chlapci trávia mnoho času vonku v prírode.

Svieža vôňa

Aj keď sa hovorí, že žena by nemala  voňať ako šalát, na niektorých mužov práve vôňa čerstvej absolútne priťahuje. Vyvoláva v nich pocit čistoty a erotiky. Medzi svieže vône patria kombinácie mierne sladkého jazmínu a čerstvo pokosenej trávy, spojenej so štipkou citrusových tónov a bergamotu.

Korenistá vôňa

Korenisté vône najviac pôsobia na mužov, ktorí sú zameraní viac živočíšne a sú spravidla aj väčší dravci. Najčastejšie ich láka vôňa vanilky, ľalie, vetiveru, či ružového korenia. Pozor, tieto vône sú veľmi silné a niekomu môžu vyslovene prekážať, preto si pri výbere korenistých parfumov dajte pozor na ich intenzitu. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a aj prílišná vôňa môže niekedy odohnať.

Mitsouko od Guerlain

Majiteľky tejto vône sú silne sexuálne založené. Je však potrebné nosiť ju len pri zvláštnych príležitostiach, nie v bežný deň. Táto vôňa je príliš omamná, zacítite v nej úchvatný jazmín, begramot, ružu a na krátky moment aj vetiver.

Mimosa&Cardamon od Jo Malone

Jo Malone vždy poteší svojich fanúšikov exkluzívnou a originálnou vôňou. Mimosa&Cardamon je jednou z najlepších a najvychytenejších vôni, ktoré zahŕňajú kombináciu ženskosti a sladkej exotiky. Túto kvetinovú vôňu je priam nemožné nemilovať.

Opium Black od Yves Saint Laurent

Hrdinkou tejto vône môže byť len vášnivá a dynamická žena, ktorá okamžite pritiahne všetky pohľady. Gurmánska vôňa čiernej kávy v kombinácii s bielymi kvetmi a vanilky, odhaľuje sladkú zmyselnosť. Parfum si priam žiada vyskúšať zakázané ovocie.

For Her od Nacrisa Rodriguez

Neobvyklá vôňa odráža túžbu každej ženy, ktorá je jej nositeľkou. Táto vôňa láka a zvádza, v centre nesie zmyselné pižmo, obklopené pomarančovými kvetmi, jantárom, vanilkou a vetiverom. Intenzívny parfum neostane nikomu ľahostajný.

Black Orchid od Toma Forda

Black Orchid je moderná a nadčasová vôňa, stelesňuje ženskú vitalitu a sexualitu, luxus a krásu. Tvorí ju kombinácia jazmínu, čiernej hľuzovky, ylang-ylang, čiernych ríbezlí a citrusových plodov. Kvetinovú pikantnosť zanecháva čierna orchidea s pačuli a santalovýmm drevom.

Mademoiselle od Coco Chanel

Táto vôňa je orientálne ťažká, no zároveň až podmanivo svieža. Srdce je naplnené transparentným jazmínom, doplnené o pomaranč, pačuli a vetiver.

Decadence od Marca Jacobsa

Iris – jedna z najpodivuhodnejších kvetín je základom tejto pôvabnej vône. Opísať ju nie je jednoduché, no ak ju raz zacítite, po druhý krát si už budete na istom. Je nepolapiteľná ako hodváb a keď ju cítite v duši sa vám rozleje romantika. Decadence je rozhodne symbolom večnej lásky.

Miss Dior od Dior

Vôňa Miss Dior je obdarená najvyššou možnou mierou zmyselnosti. Je nádherná rovnako ako najkrajšie večerné šaty. Kvetinové tóny vytvárajú spolu so silným pačuli a delikátnou vanilkou oblak zmyselnosti, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Dahlia Divin od Givenchy

Ženská, zmyselná a elegantná. Presne taká je táto vôňa plná kvetov, jazmínu a harmónie. Kto ju raz okúsi, už nikdy ju nepustí z ruky. Základná skladba tejto vône je teplá, bohatá a zamatová. Spája v sebe tóny santalového dreva, pačuli a pikantného a zemitého vetiveru.

Cuir de Russie od Coco Chanel

Provokatívne a šokujúca vôňa je určená len pre rodené extrovertky, ba dokonca exhibicionistky. Je mimoriadne živočíšna, miešajú sa v nej tóny kadidla a červenej borievky. Ostré ovocné akordy mandarínky, ale aj silný bergamot z nej tvoria vôňu, ktorá sa nijako nepodobá jemným kvetinovým parfumom. Skrýva dvojakú ženskosť a v tejto vznešenej vôni sa odráža silný charakter jej nositeľky.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like