10 dôvodov prečo piť každé ráno vodu s citrónom

Ak sa chcete cítiť lepšie a zdravšie, potom je pitie vody s citrónom ráno po prebudení ideálnym riešením. Má osviežujúcu chuť, pomáha naštartovať trávenie a prirodzené detoxikačné procesy v tele.

Citróny sú navyše bohatým zdrojom vitamínov C, E, B, horčíka, železa, draslíka a antioxidantov. Výhod pitia vody s citrónom každé ráno je naozaj nespočetné množstvo, v dnešnom článku si ukážeme aspoň 10 tých najvýznamnejších.

 1. Zlepšuje trávenie

Citrónová voda pomáha z tráviaceho traktu odplaviť toxíny, to môže zmierňovať pocity nadúvania, poruchy trávenia či pálenie záhy. Navyše má tú výhodu, že podporuje tvorbu žlče.

2. Hydratuje

Nielen v lete je dôležité udržiavať telo hydratované. Ľudia ale neradi pijú obyčajnú čistú vodu a pijú skôr sladené limonády. Voda s citrónom je potom skvelým riešením takéhoto problému.

3. Posilňuje imunitný systém 

Je bohatá na Vitamín C, ktorý pomáha posilňovať imunitný systém a bojuje s prechladnutím a chrípkou. Vitamín C tiež podporuje vstrebávanie železa, ktoré je dôležité pre správnu funkciu imunitného systému.

4. Dodáva energiu

Ihneď ráno je vám voda s citrónom schopná dodať poriadnu dávku energie a pozitívnej nálady do nového dňa.

5. Omladzuje pokožku

Voda s citrónom obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Navyše dostatok Vitamínu C, udržuje správnu produkciu Kolagénu, ktorý vyhladzuje pokožku.

6.Pomáhá pri chudnutí 

Voda s citrónom značne urýchli cestu k dosiahnutiu vami vysnívanej postavy. Citróny znižujú chuť na cukor, čo je v diéte naozaj zásadné. Urýchľujú tiež metabolizmus.

7. Alkalizácia tela

Aj napriek tomu, že majú citróny kyslú chuť, pomáhajú alkalizácii vášho tela a vyrovnajú pH v tele.

8. Posilňuje funkciu mozgu

Vysoká hladina horčíka a draslíka má veľmi blahodarné účinky pre mozog a nervovú sústavu. Citrón vám môže dodať potrebný impulz v boji so stresom a depresiou. Voda s citrónom je teda ideálna pre študentov aj ľudí s psychicky náročným zamestnaním.

9. Antibakteriálne a antivírusové vlastnosti

Citróny sú známe svojimi antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami, pomáhajú v boji pri chrípke a prechladnutí. Ľudia, ktorí pijú vodu s citrónom pravidelne sú ale menej náchylní práve k týmto ochoreniam.

10. Prečisťujúce vlastnosti

Pomáhajú vyplavovať toxíny z celého tela. Zabraňujú hromadeniu sa poškodených buniek a tkanív. Podporujú správnu funkciu pečene a uvoľňujú tiež tráviacemu traktu.

zdroj: healthiestalternative.com

You Might Also Like