Trik na prečistenie hrubého čreva. Už po týždni budete mať oveľa viac energie a životného elánu

Ak ste strávili týždne či niekoľko dní pochutnáváním si na nezdravom jedle, množstve dezertov či spracovaných potravín, potom vaše telo volá po očiste čriev.

Dobrý detox hrubého čreva ho zbaví množstvo toxínov a obnoví správnu činnosť aj ostatných telesných orgánov.

Táto detoxikácia čriev, ktorú navrhujeme je extrémna ľahká na prípravu a veci, ktoré na ňu potrebujete, už aj tak máte zrejme doma.

Na prípravu tohto detoxikačného nápoja budeme potrebovať iba dve suroviny: jablčný ocot a med.

Poďme sa však najprv pozrieť na to, ako jednotlivé zložky tohto receptu fungujú.

Med

Surový, bio, nespracovaný med je skutočné veľdielo prírody, pretože poskytuje veľké množstvo zdravotných prínosov a lieči mnoho ochorení.

Za väčšinu svojich liečivých účinkov vďačí med látke eugenol.

Ide o fenolovou zlúčeninu, ktorú hojne obsahuje a ktorá má silné protirakovinové účinky. Dokáže totiž veľmi efektívne zneškodňovať viac druhov rakovinových buniek.

Navyše nefiltrovaný med disponuje aj veľkým množstvom probiotík, ktoré obnovia prospešné baktérie v tráviacom systéme napomáhajúce tráveniu a absorpciu potravy.

Eugenol a prospešné baktérie tak účinne prispejú k správnej funkcii tráviaceho systému a výrazne zníži riziko možného vzniku rakoviny hrubého čreva.

jablčný ocot

Surový, nefiltrovaný jablčný ocot je jedným z najlepších prírodných liekov vôbec.

Uistite sa však, že používate taký, ktorý je v bio kvalite. Len ten totiž obsahuje neprefiltrované čiastočky, ktoré poskytujú najväčšie prínosy pre naše zdravie. Okrem toho obsahuje aj prospešné baktérie z kvasenia nazývané acetobakterie, ktoré napomáhajú rozkladať potravu v črevách.

Jablčný ocot má silné antibakteriálne účinky na patogénne baktérie, za ktoré vďačí obsahu: kyseliny Gálovej, katechínov či kyseliny chlorogenová.

Navyše kyselina octová podporuje absorpciu potrebných živín z jedla.

V prípade, že sú črevá blokované nahromadenými zvyškami potravy, môžete pociťovať niekoľko zdravotných problémov, ako napríklad:

Bolesti

nejde len o bolesti v brušnej dutine, ale napríklad aj bolesti vyvierajúce z pritlačeného sedacieho nervu, bolesti hlavy či iné druhy bolestí.

zápcha

tú spôsobuje stres, nezdravá strava, chemikálie, niektoré lieky a ďalšie škodlivé látky, ktoré nútia črevo produkovať nadmerné množstvo hlienov, aby sa pred škodlivinami chránilo. Hlieny a toxíny sa potom obvykle akumulujú na stenách čriev a môžu vyvolávať zápaly.

Únava

nahromadené toxické zvyšky v hrubom čreve môžu prenikať cez jeho steny, dostať sa prostredníctvom krvi do iných telesných orgánov a vyvolávať celkovú únavu.

Akné a ekzémy

ak je hrubé črevo upchaté a toxíny prenikajú do tela, trpí aj pokožka, na ktorej sa upchávajú póry, čo potom vedie k vzniku akné a ekzémov.

telesný zápach

toxíny a plyny z hrubého čreva môžu prenikať späť do žalúdka a iných častí tela, čo následne vyvoláva zlý telesný zápach, plynatosť alebo nepríjemný dych.

Teraz sa už ale poďme pozrieť, ako sa nečistôt v hrubom čreve ľahko a rýchlo zbaviť.

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 2 polievkové lyžice bio medu
  • 2 polievkové lyžice bio jablčného octu
  • 2,5 dcl čisté vody

Najprv vezmite fľašu s jablčným octom a dobre ju pretrepte, aby sa prospešné usadeniny na spodku fľaše rovnomerne rozptýlili.

Potom nalejte 2 polievkové lyžice octu do pohára, zalejte vodou (najlepšie vlažnou), pridajte med a všetko dobre zamiešajte, aby sa med rozpustil.

Tento nápoj vypite ráno nalačno.

V kúre pokračuje každý deň po dobu 1 týždňa. Po ukončení kúry sa budete cítiť nielen s prázdnejším bruchom, ale budete mať aj oveľa viac energie a životného elánu.

Vyskúšajte to a výsledkom budete skutočne milo zaskočení.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like