Najefektívnejšie spôsoby, ako znížiť dieťaťu horúčku bez liekov za menej, než päť minút!

Pre každého rodiča je veľmi stresujúce a bolestivé vidieť, ako jeho dieťa trpí. Má vysokú teplotu a celé horí.

Štúdie ale ukazujú, že sa nie je čoho báť, keď vaše dieťa trpí horúčkou. Horúčka je spôsob akým bojuje organizmus s chorobou alebo infekciou. Ak sa horúčka zhorší, vaše dieťa začne horieť, ale to je prirodzené a máme tu hneď niekoľko spôsob ako si s tým poradiť .

 

Musíte mať však na pamäti, že ak táto horúčka trvá niekoľko dní, okamžite choďte za pediatrom!

Navštívte okamžite lekára, ak je Vaše dieťa mladšie ako tri mesiace a má horúčku! Vždy zavolajte lekára pre dieťa, ktoré má 3 až 5 mesiacov, pokiaľ teplota dieťaťa dosahuje 38 a viac!

Strúhaný zemiak

Zemiak umyjete a olúpete. Potom, čo je zemiak dôkladne umytý a olúpaný dajte ho do ponožky vášho malého. Zemiak mu zníži horúčku a vaše dieťa sa bude cítiť oveľa lepšie.

Brandy s vodou

V malom pohári musíte zriediť brandy s vodou v rovnakom pomere 1: 1. Potom túto zmes namočíte do gázy. Tú potom poriadne vyžmýkate a vložíte ju do ponožiek vašej ratolesti.

Studená hubka na čele

Toto je veľmi užitočný a účinný prostriedok ako znížiť vysokú horúčku. Pridajte studenú hubku na čelo vášho dieťaťa zatiaľ čo spí alebo odpočíva. S výsledkami budete spokojná.

Dajte svojmu dieťaťu vlažnú kúpeľ

Používajte vlažnú vodu na osvieženie vášho malého aby ste tak mohli zraziť jeho teplotu. Je to užitočná metóda pretože odparovaniu vody z kože ochladí telo a teplotu zrazí na kolená.

 

Môžete použiť ventilátor

Udržujte ventilátor na nízkej úrovni a nastavte ho tak, aby mohol vzduch cirkulovať okolo vášho dieťaťa. Nenechávajte ho fúkať rovno pred neho!

Dodajte svojmu dieťaťu dostatok pokoja a tekutín

Vaše dieťa by malo prijať veľa studených jedál a nápojov, aby sa ich vnútorná teplota mohla upraviť.

Zbavte ich zbytočným vrstvám oblečenia

Všetky prebytočné kusy oblečenia im dajte preč, aby mohlo vaše dieťa prísť o vnútorné telesné teplo. Ak sa vaše dieťa trasie dajte jej iba ľahkú deku a tá ju zahreje.

 

You Might Also Like