Máte doma vysokú vlhkosť a zle sa vám počas noci spí? Týchto 5 rastlín budete vo svojej spálni potrebovať

Čo je pravdy na tom, že by sme nemali mať rastliny v spálni, pretože spotrebovávajú kyslík? Áno, rastliny v noci spotrebovávajú kyslík rovnako ako my, ľudia, avšak spotrebované množstvo je tak malé, že sú všetky obavy úplne zbytočné .

Rastliny v spálni osviežujú a tiež zvlhčujú vzduch. Správny výber rastlín môže byť veľkým prínosom pre vás spánok. Prinášame vám 5 rastlín, ktoré to dokážu.

 

 

Brečtan

 

 

Ak chcete mať v spálni čistý vzduch, potom by mal byť brečtan voľbou číslo jedna. Výnimočný je najmä v tom, že má schopnosť pohlcovať formaldehyd. Pestovanie brečtanu je veľmi jednoduché, pretože mu vyhovujú nižšie teploty, darí sa mu pri polovlhkej pôde a nepotrebuje veľké množstvo slnečného svetla.

 

Svokrin jazyk

 

 

Svokrin jazyk je ľudový názov pre rastlinku menom Sansevieria trojpása, ktorá je skvelá pre zabezpečenie kyslíka v miestnosti. Výhodou je nízka cena a nenáročnosť na pestovanie. Lepšiu kvalitu vzduchu, a tým i spánku zaisťuje tak, že v noci uvoľňuje kyslík a pohlcuje oxid uhličitý. Skvelá rastlinka do spálne, ktorá filtruje vzduch a zbavuje ho toxínov.

 

Jazmín

 


Štúdie potvrdili, že jazmín zaisťuje efektívnejší a lepší spánok. Dokonca znižuje podráždenosť a úzkosti. Ráno sa teda budíte lepšie naladení v sprievode krásnej, jemnej vône. Táto rastlinka má rada veľa svetla, ale znesie aj tieň, alebo nepriame svetlo.

 

Aloe vera

 

 

Aloe vera patrí k najobľúbenejším rastlinkám do spálne. Na jednej strane je to prírodný „liečiteľ“ a na strane druhej dokáže zo vzduchu odstrániť škodlivé látky, ktoré sa nachádzajú napr. v čistiacich prostriedkoch. Neustále filtruje vzduch vo vašej spálni. Ak sa vo vzduchu nachádza veľké množstvo znečisťujúcich látok, aloe vera vás na to upozorní tak, že na listoch zbadáte drobné hnedé škvrny.

 

Levandula

 

 

Moja najobľúbenejšia rastlinka. Asi si domyslíte, že je to práve kvôli úžasnej vôňi, ktorá je upokojujúca a má relaxačné účinky. Snažím sa vyhľadávať aj rôzne kozmetické prípravky s touto vôňou. Avšak všetkého veľa škodí, takže buďte opatrní. Vdychovanie vôňe levandule môže mať až sedatívne účinky.

Máte v spálni niektorú z týchto rastliniek? Poprípade poznáte ešte nejaké iné, ktoré zlepšujú kvalitu spánku? Dajte nám vedieť v komentároch.

You Might Also Like